Konferencja Klimatyczna COP 14 w Poznaniu

W zakresie zarządzania oraz logistyki flotą Konferencję wspiera LeasePlan Fleet Management (Polska) Sp. z o.o.

?Problematyka zmian klimatu to jeden z najważniejszy tematów, który poruszają zarówno politycy i przedstawiciele rządów, biznesu, nauki i organizacji ekologicznych na całym świecie. Podstawy międzynarodowych działań w walce z globalnym ociepleniem klimatu sformułowane zostały w jednej z najważniejszych ekologicznych umów – Ramowej Konwencji Narodów Zjednoczonych w sprawie zmian klimatu (UNFCCC), przyjętej podczas Szczytu Ziemi w Rio de Janeiro (1992r.). Najważniejszym organem Konwencji jest Konferencja Stron Konwencji (COP), której sesje odbywają się co roku i mają na celu ustanawianie reguł wdrażania UNFCCC.

Poznań ekologicznym centrum świata

W tym roku Konferencja Narodów Zjednoczonych w sprawie Zmian Klimatu odbędzie się w dniach 1-12 grudnia w Poznaniu. Na program, obok sesji plenarnych i spotkań grup roboczych, składają się także wydarzenia towarzyszące tj. prezentacje, seminaria, happeningi, wystawy. Celem poszczególnych aktywności jest zwrócenie uwagi wszystkich środowisk na problemy związane z globalnymi zmianami klimatu. Organizatorem Konferencji jest Sekretariat Konwencji Narodów Zjednoczonych ds. Zmian Klimatu, a gospodarzem Rząd RP, koordynatorem przygotowań – Ministerstwo Środowiska RP. Konferencja, ze względu na długość trwania a także planowaną liczbę uczestników (ok. 8000), jest dużym wyzwaniem logistycznym. Dlatego do współpracy przy jej organizacji zostały zaproszone firmy z różnych sektorów, które podejmują działania proekologiczne. Wśród firm zajmujących się zarządzaniem flotami samochodowymi jedynie LeasePlan Polska sprostało ostrym kryteriom nominacji. Doświadczenie w zarządzaniu flotą ponad 11 tysięcy samochodów różnych firm oraz posiadanie własnej polityki proekologicznej były tylko dwoma z wielu czynników, które miały wpływ na wybór partnera Konferencji.

LeasePlan Fleet Management (Polska) Sp. z o.o. będzie odpowiadać w całości za zarządzanie oraz przewóz najważniejszych uczestników Konferencji Klimatycznej odbywającej się w Poznaniu.

Praktyka LeasePlan w zakresie ekologicznych rozwiązań dla flot to cenna wiedza, która spotyka się z zainteresowaniem różnych środowisk, w tym przedstawicieli rządu, biznesu i organizacji ekologicznych. Na nasze wsparcie organizacji i samej Konferencji składa się wiele aktywności: począwszy od stworzenia i administrowaniu bazą danych przewoźników działających w Poznaniu i okolicach, przez pomoc delegacjom państw uczestniczących w wydarzeniu w zakresie organizacji środków transportu na czas Konferencji, po zarządzanie flotą pojazdów użytkowanych przez Ministerstwo Środowiska. Dodatkowo będziemy podejmować działania na rzecz redukcji emisji CO2, spowodowanej przemieszczeniem się uczestników Konferencji, w tym dla Parterów przeprowadzimy szkolenie kierowców z zasad eko-jazdy. – mówi Sławomir Wontrucki, Prezes Zarządu LeasePlan Fleet Management (Polska) Sp. z o.o.

Małgorzata Snarska, Szef Zespołu COP 14 w Ministerstwie Środowiska: Wsparcie, jakiego udziela nam LeasePlan przy organizacji Konferencji jest dla nas bardzo cenne. Do współpracy przy tak znaczącym i prestiżowym wydarzeniu zaprosiliśmy wyłącznie najlepszych, sprawdzonych partnerów. Doświadczenie i proekologiczne działania firmy będą wielkim autem przy tym zadaniu.

W ramach polityki proekologicznej LeasePlan angażuje się również w szereg przedsięwzięć mających na celu ochronę środowiska. W 2007 roku firma została partnerem polskiej edycji ogólnoeuropejskiego programu ECODRIVEN. Głównym jego celem jest promowanie ekologicznego sposobu prowadzenia pojazdów, który pozwala na zmniejszenie zużycia paliwa i ograniczenie emisji CO2 do atmosfery. Koordynatorem kampanii w Polsce jest Krajowa Agencja Poszanowania Energii S.A. (KAPE S.A.).

LeasePlan Fleet Management (Polska) Sp. z o.o. został laureatem konkursu Panteon Polskiej Ekologii 2008, otrzymując nagrodę w kategorii „Instytucja wspomagająca realizację projektów na rzecz ochrony środowiska” za usługę GreenPlan. Przedstawiciele branży CFM również docenili zaangażowanie LeasePlan w działalność proekologiczną, nagradzając usługę GreenPlan prestiżową nagrodą Hybryda Flotowa 2007. Jest to wyróżnienie przyznawane corocznie w ramach plebiscytu Wizjonerzy Rynku Motoryzacyjnego, w trakcie jednej z najważniejszych imprez branży flotowej w Polsce – Fleet and Business Day.

Powiązane Artykuły

Jesteśmy również na

4,159FaniLubię
316ObserwującyObserwuj
318ObserwującyObserwuj
spot_img

Praca w Motorola Supply Chain & Procurement, czyli jak wygląda bycie Motorolaninem

Przyświeca nam jeden cel – pomagać innym, aby w najważniejszych momentach stawali na wysokości swoich zadań. Wartości firmy są dla nas fundamentem wszystkich działań....

Z ostantiej chwili