10.2 C
Warszawa
czwartek, 16 maja, 2024

Komentarz ekspercki Marka Perendyka, prezesa Centrum Klima SA

Segment HVAC (ang. heating, ventilation, air conditioning), jest szczególnie atrakcyjną częścią rynku budowlanego. W odróżnieniu od całej branży budowlanej, perspektywy rozwoju polskiego segmentu HVAC są optymistyczne.

Czynnikiem wpływającym na dynamiczny rozwój branży wentylacyjno-klimatyzacyjnej nie tylko w Polsce, ale i w Europie bez wątpienia jest trend do budowania nowych obiektów o coraz wyższym standardzie wykonania. Nie bez znaczenia jest również wprowadzenie w życie wymogów dyrektywy Unii Europejskiej nr 2002/91, zgodnie z którą od 2009 roku każdy nowy budynek i lokal będzie musiał posiadać specjalny certyfikat energetyczny.

Spowoduje to rozwój nowych produktów w branży HVAC oraz wpłynie na wymianę już istniejących przestarzałych instalacji grzewczych, chłodzących i wentylacyjnych, które pochłaniają obecnie najwięcej energii w budynkach.

Marek Perendyk Prezes Centrum Klima SA

Powiązane Artykuły

Jesteśmy również na

4,159FaniLubię
315ObserwującyObserwuj
318ObserwującyObserwuj
spot_img

Praca w Motorola Supply Chain & Procurement, czyli jak wygląda bycie Motorolaninem

Przyświeca nam jeden cel – pomagać innym, aby w najważniejszych momentach stawali na wysokości swoich zadań. Wartości firmy są dla nas fundamentem wszystkich działań....

Z ostantiej chwili