11.3 C
Warszawa
poniedziałek, 15 kwietnia, 2024

Kolejny protest w sprawie autostrady A2

Mostostal twierdzi, że oferta China Overseas Engineering jest rażąco niska i nie odpowiada wymogom stawianym w przetargu przez Generalną Dyrekcję Dróg Krajowych i Autostrad. Władze polskiej spółki przekonują, też że oferta złożona przez chińskie konsorcjum została podpisana przez osobę która nie posiadała odpowiednich pełnomocnictw.

W tym przetargu drugą w kolejności najniższą ofertę, opiewającą na 657,2 mln zł, złożyło konsorcjum firm PBG SA i irlandzkiej SRB Civil Engineering. Mostostal oszacował koszt prac na 709,9 mln zł. SRB zadeklarowało, że protestów składać nie będzie.
Identycznych argumentów użyła niemiecka spółka Hermann Kirchner, nie zgadzając się z wynikiem drugiego przetargu, który wygrali Chińczycy — na budowę 29,2 km fragmentu trasy. Zaproponowali cenę 754,5 mln zł, przy kosztorysie inwestora 1,7 mln zł.

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniania lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętą digitalizacją, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie – bez pisemnej zgody PRESSPUBLICA Sp. z o.o. 

Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody PRESSPUBLICA Sp. z o.o. lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie. 

Źródło: rp.pl

Powiązane Artykuły

Jesteśmy również na

4,159FaniLubię
315ObserwującyObserwuj
318ObserwującyObserwuj
spot_img

Praca w Motorola Supply Chain & Procurement, czyli jak wygląda bycie Motorolaninem

Przyświeca nam jeden cel – pomagać innym, aby w najważniejszych momentach stawali na wysokości swoich zadań. Wartości firmy są dla nas fundamentem wszystkich działań....

Z ostantiej chwili