Kolejny dzień granicznego kryzysu

0

Trwa spór celników z rządem. Wczorajsze rozmowy zostały zerwane – celnicy nie zgodzili się na propozycję ministerstwa finansów, rząd nie przyjął oferty celników, a tracą firmy transportowe.

Związkowcy odrzucili propozycję podwyżki w wysokości 500 zł. Domagają się 1500 zł, przy czym 1000 zł płatne w tym roku, a reszta w roku następnym.

Rząd na to rozwiązanie nie chce się zgodzić. Są pogłoski, że protestujący celnicy zostaną zwolnieni, a ich miejsce zajmą strażnicy graniczni. W tej sytuacji doszłoby również do rozwiązania Służby Celnej.

Najbardziej poszkodowaną grupą pozostają jednak firmy przewozowe, kierowcy ciężarówek stojących w 30. kilometrowych korkach na wschodniej granicy. Ogólnopolski Związek Pracodawców Transportu Drogowego wciąż wstrzymuje się z decyzją o zablokowaniu Warszawy. Blokując miasto, transportowcy dadzą argument do ręki celnikom, nie blokując – stronie rządowej. OZPTD chciałby pozostać bezstronny, brać udział w rozmowach jako obserwator. Nie jest jednak traktowany poważnie.

Michał Krzak
e-logistyka.pl

źródło zdjęcia: www.sxc.hu

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj