Kolejny duży najemca w Panattoni Park Prague Airport

Nowy najemca
Panattoni Park Prague Airport, najnowsza inwestycja dewelopera w Czechach, przyciągnęła kolejnego najemcę. Czeski operator logistyczny, firma Cechofracht,   zdecydowała się przenieść na przedmieścia Pragi z budynków zajmowanych w miejscowości Rudna. Jest to kolejny duży najemca – po gigancie usług logistycznych Ceva Logistics – który wybrał inwestycję Panattoni. Cechofracht zajmie 8,5 tys. m2 powierzchni magazynowej oraz ok. 900 m2 biurowej, na której firma otworzy „show room” dla jednego ze swoich klientów z branży odzieżowej. – Wybraliśmy ofertę Panattoni ze względu na doskonałą lokalizację parku, preferowaną przez naszych klientów – mówi Jarosław Janovsky, dyrektor departamentu logistyki w Cechofracht. – Dodatkowo zostajemy w rejonie Pragi zachodniej, gdzie już działamy i zatrudniamy pracowników. Cześć naszego zespołu przeniesie się z magazynu w Rudnej do nowej lokalizacji – dodaje Janovsky. – Sposób, w jaki kształtujemy portfolio parków dystrybucyjnych w Czechach jest wynikiem uważnej analizy rynku powierzchni magazynowych. Stawiamy przede wszystkim na lokalizacje umożliwiające obsługę rynku czeskiego i europejskiego, dlatego w naszej ofercie nie mogło zabraknąć centrum zlokalizowanego w pobliżu stolicy – komentuje Robert Dobrzycki, Partner Zarządzający Panattoni Europe na Europę Środkowo-Wschodnią.

Praska inwestycja
Panattoni Park Prague Airport, nowa inwestycja Panattoni Europe, powstaje na zachodnich przedmieściach stolicy Czech. 40-hektarowy teren usytuowany jest w bezpośrednim sąsiedztwie międzynarodowego lotniska Praga Ruzyna, przy zjeździe z drogi ekspresowej R6 (Praga – Karlowe Wary), która łączy się z europejską trasą E48 w Niemczech. Park znajduje się zaledwie 20 kilometrów od centrum Pragi i jest doskonale skomunikowany z centrum za pomocą publicznych środków transportu. Centrum dystrybucyjne Panattoni będzie się składać z 8 budynków o całkowitej powierzchni 160 tys. m2. W tej chwili w budowie znajduje się 27,7 tys. m2, które zostaną oddane do użytku w I kwartale 2009 r.

Ekspansja w Czechach
W ostatnim okresie Panattoni Europe rozbudował swoją strukturę na rynku czeskim. Po objęciu stanowiska zarządzającego przez Pavla Sovickę, firma przyspieszyła ekspansję. Oprócz rozpoczęcia nowej inwestycji w okolicach Pragi, firma rozbudowała D5 Logistics Park, położony w zachodniej części Czech, przy zjeździe 107 z autostrady D5 Praga-Norymberga. We wrześniu 2008 r. firma zakończyła 2 fazę rozbudowy parku. W tej chwili w rejonie Pilzna Panattoni dysponuje 60 tys m2, z czego ponad połowa została już wynajęta. Wśród klientów dewelopera w Czechach są takie firmy jak Burr Oak Tool,  Assa Abloy, Bock Compressors, Ceva Logistics.

źródło zdjęcia: www.sxc.hu

Powiązane Artykuły

Jesteśmy również na

4,159FaniLubię
316ObserwującyObserwuj
318ObserwującyObserwuj
spot_img

Praca w Motorola Supply Chain & Procurement, czyli jak wygląda bycie Motorolaninem

Przyświeca nam jeden cel – pomagać innym, aby w najważniejszych momentach stawali na wysokości swoich zadań. Wartości firmy są dla nas fundamentem wszystkich działań....

Z ostantiej chwili