-2.7 C
Warszawa
środa, 29 marca, 2023

Kolejna inwestycja w Porcie Szczecińskim

Ruszył pierwszy etap prac, który obejmie m.in. budowę nasypów, drogi i parkingów samochodowych.

Koszt tego etapu to ok.17 mln zł. Środki pochodzą z pożyczki, jaką Zarząd Morskich Portów Szczecin Świnoujście SA zaciągnął w Banku Światowym. Wykonawcą zostało konsorcjum firm Bilfinger Berger i PB Calbud. – Ten etap powinniśmy zakończyć w pierwszym półroczu 2007 roku – mówi Wojciech Sobecki, rzecznik portów. 

Zdaniem władz spółki cała przebudowa półwyspu zakończy się jednak dopiero po 2008 roku, w związku z tym że równolegle w porcie trwają inne, duże prace. W 2005 roku port rozpoczął realizację centrum logistycznego. Szacowany koszt budowy to 24 mln zł a zakończenie prac budowlanych przewidziano na lipiec 2007 roku. Kolejna duża inwestycja to budowa bazy kontenerowej, która ma obsługiwać 1 mln ton towarów rocznie. Budowa bazy kontenerowej to budowa ma pochłonąć 71 mln zł i zakończy się w drugiej połowie 2007 roku.
mst

Więcej: Rzeczpospolita, 11.04.2006

Powiązane Artykuły

Jesteśmy również na

4,159FaniLubię
315ObserwującyObserwuj
312ObserwującyObserwuj
spot_img

Prowadzisz firmę transportową? Zobacz, jakie możliwości dają Ci nowe technologie!

Funkcjonowanie firmy z branży logistycznej to złożony i wieloetapowy proces. Nowoczesne systemy pozwalają na pełną kontrolę nad różnymi zagadnieniami, w tym czasem pracy kierowców,...

Z ostantiej chwili