Kłopoty z remontem Okęcia

– Wystąpimy z oficjalnym protestem, a nie wykluczamy nawet pozwu sądowego. Remont we wrześniu, który jest dla nas szczytem sezonu, oznacza dla nas dodatkowe koszty w wysokości około 10 mln zł  -twierdzi Grzegorz Baszczyński, prezes Rainbow Tours.

Skąd koszty? Po pierwsze, touroperatorzy będą zmuszeni do zmiany terminów wylotów i powrotów oraz do znalezienia lotnisk zastępczych. Po drugie, popyt na wycieczki może spaść. Po trzecie, poniosą koszty administracyjne związane ze zmianami w ofercie.
Pod zapowiedzianym protestem zamierza się podpisać około 20 touroperatorów, w tym najwięksi, czyli Itaka, Triada, Neckermann i TUI.

Larum podnoszą też tradycyjne linie. Air France poprosiły nawet o pomoc Francuską Izbę Przemysłowo-Handlową (FIPH), która wystosowała w tej sprawie list do premiera Tuska.
– W żadnej z europejskich stolic nie zdarzyło się, by lotnisko międzynarodowe zostało całkowicie zamknięte, w dodatku przez trzy kolejne weekendy. To znaczące utrudnienie dotknie ponad 60 tys. pasażerów i spowoduje poważne straty linii lotniczych, które i tak przechodzą bardzo trudny okres. Przecież istnieją alternatywne sposoby przeprowadzenia prac remontowych – uważa Francois Colombie, prezes FIHP.
Nic jednak nie wskazuje na to, aby Okęcie miało się ugiąć.

– O remoncie poinformowaliśmy wszystkich zainteresowanych z rocznym wyprzedzeniem. Musimy go przeprowadzić ze względów bezpieczeństwa – wyjaśnia Kamil Wnuk, rzecznik Portów Lotniczych, zarządcy Okęcia.

Krytykuje też propozycję zgłaszaną przez touroperatorów, którzy rekomendują przełożenie remontu na 
październik. Wtedy ruch w ich branży jest o wiele mniejszy.
– Przy tak gruntownym remoncie ogromne znaczenie ma pogoda. W październiku wiąże się z tym zbyt duże ryzyko, dlatego wybraliśmy wrzesień – tłumaczy Kamil Wnuk. 

Źródło: pb.pl

Poprzedni artykuł
Następny artykuł

Powiązane Artykuły

Jesteśmy również na

4,159FaniLubię
316ObserwującyObserwuj
318ObserwującyObserwuj
spot_img

Praca w Motorola Supply Chain & Procurement, czyli jak wygląda bycie Motorolaninem

Przyświeca nam jeden cel – pomagać innym, aby w najważniejszych momentach stawali na wysokości swoich zadań. Wartości firmy są dla nas fundamentem wszystkich działań....

Z ostantiej chwili