2.2 C
Warszawa
wtorek, 23 kwietnia, 2024

Kiepskie inwestycje Portów lotniczych

Minister transportu omówił inwestycje PP "Porty Lotnicze". Skrytykował decyzje poprzedniego zarządu firmy.

Minister krytycznie odniósł się do decyzji poprzedniego kierownictwa PPL. Skrytykował przede wszystkim -niegospodarność i kuriozalne terminy przy budowie terminalu 2 na Okęciu, lotniska w Modlinie oraz wdrażaniu zintegrowanego systemu ochrony perymetrycznej w Porcie Lotniczym Warszawa im. F. Chopina.

Przedsiębiorstwo Państwowe „Porty Lotnicze” jest spadkobiercą i kontynuatorem działalności istniejącego od 1959 Zarządu Ruchu Lotniczego i Lotnisk Komunikacyjnych. PPL zarządza trzema portami lotniczymi w: Warszawie, Rzeszowie i Zielonej Górze. W pozostałych portach lotniczych w: Bydgoszczy, Gdańsku, Katowicach, Krakowie, Poznaniu, Szczecinie, Szymanach k/Szczytna i Wrocławiu, przekształconych w latach dziewięćdziesiątych w spółki prawa handlowego, PPL posiada udziały.

Przedstawiając najważniejsze inwestycje PPL „Porty Lotnicze”, Minister Jerzy Polaczek i Sekretarz Stanu Eugeniusz Wróbel podkreślali nieterminową realizację, zawyżone ceny kontraktów i źle przygotowane umowy uniemożliwiające wyegzekwowanie kar za nieprzestrzeganie zapisów.
 
Omawiano również działania, podjęte w celu zminimalizowania strat i opóźnień przy budowie terminalu 2 na Okęciu i lotniska w Modlinie. Poinformował m.in., iż w wyniku nieprawidłowości podczas wdrażania systemu ochrony na Okęciu, wystąpił o przeprowadzenie przez NIK ponownej kontroli stanu zabezpieczenia lotniska, kontroli następczej procesu wyłonienia Wykonawcy systemu oraz o złożeniu do Prokuratora Generalnego zawiadomienia o podejrzeniu popełnienia przestępstwa. Z materiałów przekazanych przez biuro prasowe ministerstwa, wynika, że zaawansowanie prac przy budowie terminalu- wynosi 67%.

Podczas konferencji Minister ustosunkował się także do doniesień prasowych w sprawie złożonego przez konsorcjum INECO-SENER opracowania dotyczącego wyboru lokalizacji Lotniska Centralnego dla Polski, potwierdzając, iż Hiszpanie wskazali w nim obszar w okolicy Mszczonowa jako najlepszy teren pod budowę lotniska. W czerwcu ma nastąpić przejęcie przejęcie przez Samorząd Województwa praw do nieruchomości Skarbu Państwa będących w zarządzie Agencji Mienia Wojskowego Natomiast we wrześniu 2007 r. – przygotowanie dokumentacji inwestycji i realizacja prac budowlano-montażowych.

inf. własna

Powiązane Artykuły

Jesteśmy również na

4,159FaniLubię
316ObserwującyObserwuj
318ObserwującyObserwuj
spot_img

Praca w Motorola Supply Chain & Procurement, czyli jak wygląda bycie Motorolaninem

Przyświeca nam jeden cel – pomagać innym, aby w najważniejszych momentach stawali na wysokości swoich zadań. Wartości firmy są dla nas fundamentem wszystkich działań....

Z ostantiej chwili