Kiedy praca wiąże się z podróżami

Modelka, fotograf, stewardessa czy dziennikarz. W życie każdej z tych osób wpisane są częste wyjazdy. Osoby, których praca polega na podróżach mogą w każdej chwili znaleźć się nawet w najodleglejszym zakątku świata. Ludzie wykonujący taką pracę doskonale wiedzą, że bez pewnych przedsięwzięć ich życie byłoby o wiele trudniejsze.
Na pewno warto znać kodeks zachowań obowiązujący w miejscu, do którego się wybieramy. Popełnione przez dziennikarza faux pas może bowiem znacznie utrudnić mu zbieranie informacji, a dla fotografa zgłębiającego nieodkryte tereny Amazonii może być wręcz śmiertelnie niebezpieczne. Leczenie, zmieniony plan pobytu czy kradzież to tylko niektóre z możliwych ewentualności. We wszystkich nieprzewidzianych sytuacjach warto mieć pod ręką pewne zabezpieczenie finansowe.

Ubezpieczenie w nietypowych sytuacjach

Ubezpieczenie to element niezbędny przy częstych podróżach. Najczęściej zapewnia je nam pracodawca, który wysyła nas w podróż służbową lub ubezpieczamy się na własną rękę. Nigdy bowiem nie wiadomo, co spotka nas za granicą. Ubezpieczenie może naprawdę uratować nam życie, jednak nie załatwia wszystkich kwestii. Czy fotograf, który znalazł niezwykle interesujący plener musi z niego zrezygnować, bo fundusze przeznaczone na podróż się kończą? Najchętniej poprosilibyśmy bliskich o przelanie nam potrzebnej nam sumy, jednak przelewy kurierskie czy bankowe trwają zwykle bardzo długo i są dość kosztowne. W takich przypadkach warto znać firmy oferujące szybkie międzynarodowe transfery pieniężne, jak np. LCC International. Przelewy wykonywane za pośrednictwem LCC są o wiele tańsze od podobnych usług oferowanych przez inne firmy. Pieniądze wpłacane w Polsce dostępne są w wybranym punkcie zagranicznym po 24 godzinach. Prowizja od przesyłanej kwoty to tylko 3 % (min. 35 zł). Sama procedura wykonywania dyspozycji przelewu jest niezwykle prosta. Można go zlecić z siedziby firmy, przez Internet – podając nazwisko i adres odbiorcy za granicą, lub w siedzibie banku – informując firmę LCC International o tym fakcie telefonicznie. Gęsta siatka punktów obsługi i agentów, rozmieszczonych w ponad 90 krajach umożliwia przesyłanie gotówki aż na pięć kontynentów – do Europy, Azji, Afryki i obu Ameryk.

Znając usługę szybkiego przelewu pieniędzy oferowaną przez LCC International możemy stać się jeszcze bardziej elastyczni i spokojni, że w naszej służbowej podróży nic nas nie zaskoczy – przecież jesteśmy odpowiednio przygotowani.

źródło: LCC International

Powiązane Artykuły

Jesteśmy również na

4,159FaniLubię
316ObserwującyObserwuj
318ObserwującyObserwuj
spot_img

Praca w Motorola Supply Chain & Procurement, czyli jak wygląda bycie Motorolaninem

Przyświeca nam jeden cel – pomagać innym, aby w najważniejszych momentach stawali na wysokości swoich zadań. Wartości firmy są dla nas fundamentem wszystkich działań....

Z ostantiej chwili