3.8 C
Warszawa
niedziela, 21 kwietnia, 2024

Jeszcze bezpieczniej w Schenkerze

""Schenker pierwszym w Polsce operatorem logistycznym, który certyfikował System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w oparciu o normę ISO 27001:2005

W ostatnich tygodniach firma pomyślnie zakończyła proces certyfikacji tego systemu, stając się tym samym pierwszym operatorem logistycznym w Polsce, który posiada Certyfikat Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji. Audyt przeprowadzony przez niezależną organizację certyfikującą, firmę Det Norske Veritas (DNV), poprzedzono wnikliwym audytem wewnętrznym.

Schenker w Polsce działa w ramach Zintegrowanego Systemu Zarządzania Jakością, Bezpieczeństwem i Środowiskiem, który obejmuje cały pakiet norm: ISO 9001:2000, ISO 140001-1996, PN-N 18001:2004, OHSAS18001:1999 oraz nową normę ISO 27001:2005.

Dodatkową gwarancją bezpieczeństwa łańcuchów dostaw są certyfikaty TAPA (Stowarzyszenie skupiające producentów dóbr konsumpcyjnych wysokiej wartości, określające wymagania dotyczące bezpieczeństwa przewozów, należą do niego: 3Com Europe, Acer Europe, AMD, Apple, Cisco, Epson Europe, Flextronics, Foxconn Electronics, Fujitsu Siemens Computers, Gillette, Hewlett-Packard, Infineon Technologies, Ingram Micro, Intel Corporation, Japanese Tobacco International, Kingston Technology Europe Ltd., Motorola, Nike, Philip Morris, International, Philips, Samsung, Seagate, Sendo Holding PLC, Solectron, STMicroelectronics, Sun, Tech Data).

System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji

Główne aspekty Systemu Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w firmie Schenker to dbanie o to, aby dostęp do informacji miały jedynie osoby uprawnione (związane to jest również z określeniem takich osób w ramach firmy), zagwarantowanie integralności, czyli spójności informacji i systemów, które je przetwarzają. Jednocześnie System, co często jest najbardziej istotne z punktu widzenia klientów, gwarantuje ochronę poufności danych. – Są to trzy kluczowe aspekty bezpieczeństwa informacji, wpływające na jakość usług. Ich spełnienie umożliwia zmniejszenie ryzyka związanego z bezpieczeństwem informacji dla naszych klientów, a tym samym obniżenie ich kosztów działania – wyjaśnia Norbert Bączyk, Szef Bezpieczeństwa Informacji Schenker Sp. z .o.o.

Sprawność i skuteczność w przetwarzaniu danych, ich dostępność i integralność tworzy lepsze warunki do pogłębionej współpracy pomiędzy klientem i operatorem logistycznym, ale też w relacjach operator – dostawcy lub odbiorcy klienta. System tym samym zwiększa konkurencyjność firmy Schenker i jej klientów na rynku. Współpraca oparta na zaufaniu ale również zapewnienie bezpiecznego zarządzania informacją pomiędzy firmą logistyczną i jej klientami stanowią fundament do właściwego zarządzania nowoczesnymi łańcuchami dostaw.

  • Zarządzanie Systemem polega na koordynowaniu wszystkich działań operacyjnych podejmowanych w różnych komórkach firmy. „Procesy, role, zadania i odpowiedzialności kluczowe dla funkcjonowania systemu i jego skuteczności zostały zdefiniowane oraz przypisane osobom na różnych poziomach i praktycznie we wszystkich obszarach działania firmy  – dodaje Norbert Bączyk.
    Kluczowe dla skuteczności Systemu jest zbudowanie świadomości o wadze bezpieczeństwa informacji wśród wszystkich uczestników łańcucha dostaw: pracowników firmy, kierowców i innych dostawców oraz klientów. Jest to jeden z kluczowych czynników zarządzania ryzykiem w tym obszarze.

e-logistyka.pl

Powiązane Artykuły

Jesteśmy również na

4,159FaniLubię
316ObserwującyObserwuj
318ObserwującyObserwuj
spot_img

Praca w Motorola Supply Chain & Procurement, czyli jak wygląda bycie Motorolaninem

Przyświeca nam jeden cel – pomagać innym, aby w najważniejszych momentach stawali na wysokości swoich zadań. Wartości firmy są dla nas fundamentem wszystkich działań....

Z ostantiej chwili