8.4 C
Warszawa
piątek, 19 kwietnia, 2024

Jest czy nie ma – oto jest pytanie?

Droga tej informacji nie jest prosta, gdyż najczęściej przebiega przez szereg działów firmy oraz systemów.

Wspomniany przepływ, to nie tylko klasyczne wejście i wyjście towarów. Rzeczywistość magazynowa nie jest przecież aż tak banalna. To również zmiany spowodowane: brakiem dostępu do uszkodzonych struktur składowania, na których znajduje się towar; uszkodzeniami towaru w trakcie prac, przeterminowaniem, błędnymi partiami, zmianami statusów jakości, itp. Zatem towar, który zdaje się być dostępny w systemach klasy MM (Material Management) czasowo bądź trwale może nie być dostępny w systemach klasy WMS (Warehouse Management System).

Co najmniej te dwie klasy systemów muszą istnieć i muszą być zintegrowane, żeby sprawnie odpowiadać na pytanie: czy towar jest czy go nie ma? Należy postawić jeszcze jedno pytanie: jak spowodować by istotne informacje, wprost z wiarygodnego źródła (np. konkretnego miejsca magazynowego, lokacji) trafiały do systemu informatycznego?

Czytaj cały artykuł na blogu  bajtemwpalete:

Powiązane Artykuły

Jesteśmy również na

4,159FaniLubię
316ObserwującyObserwuj
318ObserwującyObserwuj
spot_img

Praca w Motorola Supply Chain & Procurement, czyli jak wygląda bycie Motorolaninem

Przyświeca nam jeden cel – pomagać innym, aby w najważniejszych momentach stawali na wysokości swoich zadań. Wartości firmy są dla nas fundamentem wszystkich działań....

Z ostantiej chwili