Jakie opony na sezon letni?

Być może nie powinniśmy o tym pisać, ale dla porządku podkreślamy, że wybrane przez nas opony muszą być w tym samym rozmiarze, jaki zalecił producent. Dlaczego w ogóle lepiej zmienić opony na sezonowe? Różnią się one rzeźbą bieżnika, mieszanką, z której są zrobione oraz kształtem.

Jeśli nasze stare opony już się do niczego nie nadają. Musimy zakupić nowe. Nie będziemy Państwa przekonywać, że używane opony, nawet po gruntownym odświeżeniu, zawsze będą budzić wątpliwości. Nie wiemy, czy były dobrze eksploatowane i przechowywane. Jeśli więc tylko budżet nam na to pozwala, kupmy nowe opony. Ostatecznie możemy wymieniać je po dwie sztuki.

Na pewno możemy już zastanowić się nad szerokością opon i wybrać ją według własnych preferencji i sposobu jazdy. Wąskie opony zapewniają komfort jazdy, są ciche w eksploatacji. Szersze opony mają krótszą drogę hamowania zarówno na mokrych jak i suchych nawierzchniach, również lepszą przyczepność na zakrętach.

Ważna jest też rzeźba bieżnika. Na rynku dominują dwa typy. Bieżnik asymetryczny jest w najbardziej zaawansowanych obecnie na rynku typach opon. Drugim najpopularniejszym jest bieżnik kierunkowy z charakterystycznym v. Obydwa typy dość dobrze reagują na mokre nawierzchnie, więc nad wyborem może wziąć górę czynnik ekonomiczny.

Ostatnia ważna kwestia to felgi. Wybierając felgi do opon, ważną kwestią jest, aby produkt przeszedł badania określone w Regulaminie 124 Europejskiej Komisji Gospodarczej Organizacji Narodów Zjednoczonych. Uwaga nasza jest ważna przede wszystkim dlatego, iż na rynku pojawiło się wiele produktów bez certyfikatu, a wtedy już tylko pozostaje zdać nam się na wiedzę sprzedawcy, a z tą bywa różnie.

 

 

 

 

 

Powiązane Artykuły

Jesteśmy również na

4,159FaniLubię
316ObserwującyObserwuj
318ObserwującyObserwuj
spot_img

Praca w Motorola Supply Chain & Procurement, czyli jak wygląda bycie Motorolaninem

Przyświeca nam jeden cel – pomagać innym, aby w najważniejszych momentach stawali na wysokości swoich zadań. Wartości firmy są dla nas fundamentem wszystkich działań....

Z ostantiej chwili