Internet coraz bardziej popularny w biznesie

4 grudnia zakończył się cykl konferencji „E-commerce i ERP – skuteczne wykorzystanie Internetu i nowoczesnych technologii w biznesie. Wdrożenia, korzyści, finansowanie”. Podczas spotkań zaprezentowane zostały m.in. narzędzia e-commerce oraz sposoby robienia biznesu w Internecie. W konferencjach wzięło udział ponad 100 osób z województwa małopolskiego i mazowieckiego. Organizatorem wydarzeń była firma Asseco Business Solutions, wiodący dostawca rozwiązań informatycznych dla przedsiębiorstw. 

Inauguracją konferencji był wykład ekspercki prezentujący rozwój systemów ERP w Polsce i ich wpływ na konkurencyjność firm. Pokazane zostały również wdrożenia rozwiązań e-commerce i B2B, dzięki którym małe przedsiębiorstwa stały się liderami rynku. Uczestnicy dowiedzieli się także jak w oparciu o systemy IT podnieść sprawność operacyjną i zwiększyć elastyczność działania firmy. Dużym zainteresowaniem cieszyły się również wykłady dotyczące możliwości finansowania narzędzi informatycznych z dotacji UE i za pomocą leasingu.

– Jako szybko rozwijająca się firma planujemy wejście w handel internetowy. Stąd też szczególnie zainteresowały mnie możliwości integracji systemu ERP z rozwiązaniami B2C i B2B. Konferencja na ten temat pomogła mi poznać lepiej ten obszar, podsunęła ciekawe pomysły – mówi jeden z uczestników spotkania.

Prelegentami byli zarówno przedstawiciele Asseco Business Solutions, jak i Partnerów Konferencji – Hewlett Packard, Microsoft oraz Europejskiego Funduszu Leasingowego i firmy doradczej A&P.

 – Jest to kolejny już cykl konferencji merytorycznych organizowanych przez Asseco BS. Wysoka frekwencja i aktywność uczestników utwierdza nas w przekonaniu o rosnącej potrzebie rozmawiania o wydajnych metodach wsparcia biznesu w firmach. Jesteśmy przekonani, że dzięki naszym konferencjom przedsiębiorcy otrzymują praktyczną wiedzę, którą mogą zastosować w swoich organizacjach. W związku z tym myślimy o organizacji kolejnych spotkań  w przyszłym roku – podsumowuje Cezary Maciejewski, Wiceprezes Zarządu Asseco Business Solutions.

Cykl konferencji skierowany był do kadry zarządzającej, menedżerów średniego i wyższego szczebla oraz specjalistów zajmujących się organizacją procesów logistycznych w przedsiębiorstwach zainteresowanych wdrożeniem rozwiązań e-commerce. Więcej informacji na temat wydarzenia: http://www.assecobs.pl/softlab/konferencja.

Partnerami spotkania byli Europejski Fundusz Leasingowy, firma doradcza A&P, Microsoft Polska, HP Polska oraz LOBO Sp. z o.o.

Patroni medialni: E-biznes.pl, E-logistyka.pl, ERP-View.pl, Magazyn IT, Softy.pl, Decyzje-IT.pl oraz TVP Oddział w Krakowie.

źródło zdjęcia: www.sxc.hu

Powiązane Artykuły

Jesteśmy również na

4,159FaniLubię
316ObserwującyObserwuj
318ObserwującyObserwuj
spot_img

Praca w Motorola Supply Chain & Procurement, czyli jak wygląda bycie Motorolaninem

Przyświeca nam jeden cel – pomagać innym, aby w najważniejszych momentach stawali na wysokości swoich zadań. Wartości firmy są dla nas fundamentem wszystkich działań....

Z ostantiej chwili