3.8 C
Warszawa
poniedziałek, 22 kwietnia, 2024

Integer.pl – wzrost zysku netto w 2008 roku o 111,3 proc.

W tym okresie spółka odnotowała przychody na poziomie 100,6 mln zł, co oznacza wzrost o 62% w porównaniu z rokiem poprzednim. W IV kwartale 2008 skonsolidowany zysk netto Integer.pl wyniósł 63 tys. zł, a EBITDA 5,12 mln zł. Przychody spółki były na poziomie 36,2 mln zł, co oznacza wzrost o 54% w stosunku do analogicznego okresu 2007 roku.

Czwarty kwartał 2008 roku był dla Grupy Integer.pl kolejnym etapem realizacji celów emisyjnych oraz inwestycji w nowoczesne rozwiązania przeznaczone przede wszystkim na potrzeby rynku pocztowo-kurierskiego. Należący do Grupy największy niezależny operator pocztowy InPost rozpoczął działania związane z wprowadzeniem „Nowej usługi kurierskiej” skierowanej na potrzeby e-commerce. Całkowity koszt inwestycji szacowany jest na niemal 30 mln zł. Znaczna część działań związanych z uruchomieniem nowego rozwiązania zostanie sfinansowana z uzyskanych przez spółkę dotacji unijnych. Ponadto, firma – przy współpracy z Fibra Hallo.pl – zaangażowała się w innowacyjny na polskim rynku projekt poczty hybrydowej łączącej funkcjonalność poczty elektronicznej i cechy tradycyjnych usług pocztowych i poligraficznych. Z kolei InPost Finanse – druga spółka należąca do Grupy – poszerzył zakres działalności dwukrotnie zwiększając liczbę POKów, w których świadczone są usługi finansowo-ubezpieczeniowe (z 40 na 95).

Założeniem Grupy Integer.pl jest rozwój i podejmowanie nowych, rewolucyjnych na polskim rynku inwestycji. Plany na 2009 rok należącej do Grupy spółki pocztowej InPost zakładają uruchomienie rewolucyjnej na polskim rynku usługi kurierskiej „Wyślij/odbierz paczkę przez paczkomat”, całkowicie zautomatyzowanej sortowni korespondencji zlokalizowanej w Piotrkowie Trybunalskim oraz świadczenie usług pocztowo-finansowych w 230 miastach w Polsce. Wśród rozwiązań planowanych na najbliższy czas znajdzie się także m.in. poczta hybrydowa czy też możliwość opłacania rachunków przez SMS.
Konsekwentnie realizowane inwestycje Grupy docenili nie tylko Klienci, ale również inwestorzy. Integer.pl znalazł się w bowiem w wąskim gronie spółek, które niezależnie od kryzysu, utrzymały tendencję wzrostową. Roczna stopa zwrotu Integer.pl wyniosła 20%, a jego akcje podrożały w ciągu 2008 roku o 18,7%.

– Integer.pl – dzięki odważnym decyzjom i dobrym, innowacyjnym pomysłom – zakończył 2008 rok sukcesem pomimo kryzysu ekonomicznego. Akcje naszej spółki pozostały zyskowną inwestycją i jako jedne z nielicznych pozwoliły zarobić inwestorom. O znaczeniu Integer.pl świadczy również wzrost zaangażowania w nasze papiery znaczącego funduszu, jakim jest Pioneer Zrównoważony Fundusz Inwestycyjny Otwarty (z 4,95% na 5,04%). Aktywność spółek z Grupy jest dowodem efektywnego prowadzenia biznesu nawet w warunkach bessy. Dotychczasowe wyniki osiągane przez Integer.pl, InPost oraz InPost Finanse pozwalają nam optymistycznie patrzeć w przyszłość – powiedział Rafał Brzoska, prezes zarządu Integer.pl.

Giełdowy sukces Integer.pl potwierdziła Gazeta Giełdy Parkiet honorując firmę w lutym 2009 zaszczytnym tytułem Najlepszej inwestycji w spółkę giełdową w 2008 roku. Statuetka Byka i Niedźwiedzia – wręczona przez dziennik po raz piętnasty – przeznaczona jest dla instytucji i przedstawicieli biznesu, którzy przyczyniają się do rozwoju, upowszechniania i poszerzania rynku kapitałowego. Wyróżnienie to niewątpliwie przyczyni się do dalszego zwiększania wartości i atrakcyjność spółki dla obecnych i przyszłych akcjonariuszy.

Powiązane Artykuły

Jesteśmy również na

4,159FaniLubię
316ObserwującyObserwuj
318ObserwującyObserwuj
spot_img

Praca w Motorola Supply Chain & Procurement, czyli jak wygląda bycie Motorolaninem

Przyświeca nam jeden cel – pomagać innym, aby w najważniejszych momentach stawali na wysokości swoich zadań. Wartości firmy są dla nas fundamentem wszystkich działań....

Z ostantiej chwili