Instytut Globalizacji wyda książkę o efekcie cieplarnianym

Publikacja jest poświęcona jednemu z najbardziej kontrowersyjnych zagadnień naszych czasów: globalnemu ociepleniu.

Autor przedstawia genezę zjawiska od ruchów ekologicznych, po fanatycznych ekologów na najwyższych szczeblach władzy, dowodząc, że termin „efekt cieplarniany” jest mitem stworzonym na użytek polityczny. Ukazuje też jakie techniki używają zwolennicy teorii globalnego ocieplenia do manipulacji opinia publiczną.

Opierając się wyłącznie na naukowych faktach, przytacza najbardziej wiarygodne opracowania i dane naukowe, dowodzące, że klimat jest zmienny, a wpływ działalności człowieka na jego zmiany – wyolbrzymiony.

W dalszej części autor szczegółowo omawia najważniejsze narzędzia walki z "globalnym ociepleniem", takie jak Protokół z Kioto, Europejski System Handlu pozwoleniami na emisję dwutlenku węgla czy Pakiet Klimatyczny (tzw. strategia 3 x 20).

W ostatniej części książki przedstawione są skutki europejskiej polityki wobec zmian klimatu dla gospodarki Polski.

Publikacja jest efektem ponad 4 lat studiów nad ekonomicznymi skutkami ochrony środowiska przy współpracy z wiodącymi instytutami zagranicznymi m.in. brukselskim Centre for the New Europe, waszyngtońskim TCS i Stockholm Network z Londynu.

źródło zdjęcia: www.sxc.hu

Powiązane Artykuły

Jesteśmy również na

4,159FaniLubię
316ObserwującyObserwuj
318ObserwującyObserwuj
spot_img

Praca w Motorola Supply Chain & Procurement, czyli jak wygląda bycie Motorolaninem

Przyświeca nam jeden cel – pomagać innym, aby w najważniejszych momentach stawali na wysokości swoich zadań. Wartości firmy są dla nas fundamentem wszystkich działań....

Z ostantiej chwili