InPost uruchomi 2.000 Paczkomatów w Wielkiej Brytanii do końca 2013 roku

Grupa Integer.pl wykorzysta potencjał tego rynku, wdrażając na nim do końca 2013 roku aż 2.000 Paczkomatów InPost. Dotychczas rozlokowała w UK już 200 urządzeń do całodobowego nadawania i odbierania przesyłek.

Ekspansja Grupy Integer.pl na brytyjski rynek e-commerce dokonywana jest w oparciu o nowy, łączony model biznesowy oparty na otwartej współpracy z partnerami, połączonej z aktywną sprzedażą własną. Tym samym Paczkomaty InPost będą udostępniane w Wielkiej Brytanii zarówno w ramach współpracy z lokalnymi operatorami i firmami kurierskimi, jak też bezpośrednio z branżą e-commerce. Pozwoli to na wielokanałowy dostęp do milionów klientów, dając jednocześnie gwarancję rentowności projektu przy wyższej marżowości usług, co zapewni Grupie Integer.pl szybszy zwrot z inwestycji.

Wielka Brytania należy do czołowej, światowej trójki – po USA i Chinach – liderów sektora e-commerce pod względem wartości tego rynku. Dane prognozowane przez eMarketera wskazują, że UK utrzyma w 2013 roku tę wysoką pozycję, zachowując jednocześnie – podobnie, jak rok wcześniej – pierwsze miejsce na świecie pod względem przychodu na jednego użytkownika kupującego online. Średnia wartość zakupów dokonywanych przez mieszkańca UK szacowana jest na 3.878 dolarów w 2013 roku w porównaniu z 3.585 dolarami w 2012 roku, przy średniej globalnej na poziomie 1.318 dolarów względem 670 dolarów w przypadku chińskiego rynku e-commerce.

Powiązane Artykuły

Jesteśmy również na

4,159FaniLubię
316ObserwującyObserwuj
318ObserwującyObserwuj
spot_img

Praca w Motorola Supply Chain & Procurement, czyli jak wygląda bycie Motorolaninem

Przyświeca nam jeden cel – pomagać innym, aby w najważniejszych momentach stawali na wysokości swoich zadań. Wartości firmy są dla nas fundamentem wszystkich działań....

Z ostantiej chwili