InPost szansą w czasie kryzysu

Jaka jest recepta InPost na sukces w trudnych czasach? Inwestycje i stałe poszukiwanie innowacyjnych rozwiązań, dzięki którym wzrasta wartość firmy. InPost swoją szansę rozwoju lokuje na rynkach niszowych, niedostrzeganych dotąd przez konkurencję. Zgodnie z tą strategią jeszcze w tym roku operator będzie świadczył swoje usługi w sektorze e-commerce oferując nieznane dotychczas na polskim rynku rozwiązania technologiczne.

Każda nowa inwestycja wiąże się z posiadaniem znacznego kapitału, który umożliwi realizację projektu. W czasie kryzysu – gdy środki pozyskiwane z rynku kapitałowego są znacznie niższe od oczekiwanych, a banki niechętnie udzielają kredytów – najlepszą metodą finansowania są fundusze unijne. Firma InPost złożyła w ubiegłym roku 25 wniosków, z czego – po rozpatrzeniu jedynie pierwszych pięciu – pozyskała na rozwój innowacyjności już niemal 30 mln złotych.

Nasza działalność pokazuje, że z kryzysem można skutecznie walczyć. Rozwiązaniem są inwestycje w nowe technologie i innowacyjne systemy informatyczne, które podnoszą wartość spółki i zwiększają jej atrakcyjność rynkową. Bez względu na rodzaj prowadzonej działalności, niemal wszystkie spółki nadają korespondencję firmową. Optymalizacja kosztów w tym zakresie może przynieść firmie znaczące korzyści i sprawi, że nie trzeba będzie szukać innych – często drastycznych dla pracowników – rozwiązań. Zmiana operatora pocztowego może wiązać się z wygenerowaniem dodatkowych oszczędności na poziomie nawet 30-40%. Wierzymy, że dzięki podejmowanym działaniom możemy skutecznie rywalizować o polski rynek usług pocztowych.

Rafał Brzoska
Prezes Zarządu InPost

Powiązane Artykuły

Jesteśmy również na

4,159FaniLubię
316ObserwującyObserwuj
318ObserwującyObserwuj
spot_img

Praca w Motorola Supply Chain & Procurement, czyli jak wygląda bycie Motorolaninem

Przyświeca nam jeden cel – pomagać innym, aby w najważniejszych momentach stawali na wysokości swoich zadań. Wartości firmy są dla nas fundamentem wszystkich działań....

Z ostantiej chwili