InPost inwestuje w kolejne usługi

Podwyższenie kapitału zakładowego stanowi potwierdzenie stale rosnącej pozycji spółki na rynku usług pocztowych w Polsce. Ponadto, 1 grudnia 2008 roku InPost otrzymał dofinansowanie z Programu Operacyjnego Innowacyjna Gospodarka, które przeznaczy na inwestycje związane z wprowadzeniem  Nowej usługi kurierskiej.

Całkowita kwota dotacji wyniesie 16,34 miliona złotych.

Podwyższenie kapitału o 5 mln zł (z dotychczasowej kwoty 6,5 mln złotych) nastąpiło w drodze utworzenia nowych równych i niepodzielnych 10 tysięcy udziałów, o wartości nominalnej 500 złotych każdy. Wszystkie udziały w podwyższonym kapitale zakładowym objął Integer.pl SA.

– Podstawowym założeniem naszej strategii jest stały rozwój spółek wchodzących w skład Grupy Integer.pl. Systematycznie realizujemy kolejne inwestycje i poszerzamy portfel świadczonych usług. Tym razem zaoferujemy naszym Klientom zupełnie nową – niespotykaną dotąd na polskim rynku – usługę kurierską. Jesteśmy pewni, że najnowsza propozycja InPost spotka się z zainteresowaniem Klientów i odniesie sukces. Natomiast wyższy kapitał zakładowy będzie gwarancją płynności finansowej zarówno dla bieżącej działalności spółki, jak i planowanych inwestycji. Jesteśmy przekonani, że wpłynie to pozytywnie na wizerunek firmy jako godnego zaufania partnera biznesowego – powiedział Rafał Brzoska, prezes zarządu Grupy Integer.pl.

Firma InPost otrzymała dofinansowanie z Programu Operacyjnego Innowacyjna Gospodarka na rzecz projektu: "Nowa usługa kurierska", który realizowany będzie w ramach Osi Priorytetowej "Inwestycje w innowacyjne przedsięwzięcia". Kwota dofinansowania wynosi 16,34 mln złotych, a całkowity koszt inwestycji to prawie 30 mln złotych. Nowa usługa skierowana jest na rynek e-commerce z uwagi na dynamiczny rozwój tego sektora w Polsce – będzie dedykowana przede wszystkim osobom nabywającym towary w internecie. Rozpoczęcie działalności na rynku e-commerce to element strategii InPost zakładającej rozwój w branży niszowej, w której nie działają inni niezależni operatorzy pocztowi, ani też narodowy monopolista czy firmy kurierskie.

-źródło zdjęcia: www.sxc.hu

Powiązane Artykuły

Jesteśmy również na

4,159FaniLubię
316ObserwującyObserwuj
318ObserwującyObserwuj
spot_img

Praca w Motorola Supply Chain & Procurement, czyli jak wygląda bycie Motorolaninem

Przyświeca nam jeden cel – pomagać innym, aby w najważniejszych momentach stawali na wysokości swoich zadań. Wartości firmy są dla nas fundamentem wszystkich działań....

Z ostantiej chwili