Inicjatywa dla przedsiębiorczych

Zainicjowany przez Raiffeisen i Microsoft projekt „Inicjatywa dla przedsiębiorczych” to cykl spotkań adresowanych do polskich przedsiębiorców, podejmujących lub planujących różnego rodzaju inwestycje i działania rozwojowe. Głównym celem akcji jest wsparcie firm w korzystaniu ze środków unijnych oraz pomoc w lepszym zrozumieniu zasad ubiegania się o dotacje z Unii Europejskiej.

W ramach programu odbędzie się siedem otwartych spotkań regionalnych, podczas których zaprezentowane zostaną innowacyjne rozwiązania biznesowe oraz możliwości ich kompleksowego sfinansowania. Uczestnicy spotkań uzyskają bezpłatnie fachową pomoc w ubieganiu się o dotacje Unii Europejskiej: począwszy od przygotowania aż do końcowego rozliczenia projektu. Specjalnie powołane zespoły konsultingowe udzielą informacji na temat innowacyjnych rozwiązań biznesowych i form ich finansowania przy udziale dotacji Unii Europejskiej. Merytorycznie projekt wspierają doświadczeni konsultanci firmy PNO Consultants, która jest partnerem projektu.

Podczas seminariów, w gronie najwyższej klasy specjalistów, przedsiębiorcy bliżej poznają najnowsze programy finansowania innowacyjnych inwestycji w rozwiązania wspierające wzmacnianie pozycji konkurencyjnej przedsiębiorstwa oraz budowanie trwałych i dochodowych relacji z klientami. Będą również mieli okazję przekonać się, jak innowacyjne rozwiązania wpływają na poprawę efektywności i konkurencyjność firmy. 13 Partnerów firmy Microsoft będzie służyć informacją na wyspach wiedzy. Każdy przedsiębiorca będzie mógł spotkać się nieodpłatnie z dedykowanym zespołem konsultingowym i otrzymać fachowe doradztwo oraz dalszą pomoc w trakcie projektowania, wdrażania i rozliczania inwestycji.

Prelegenci seminariów przedstawią najnowsze możliwości finansowania inwestycji polegających na stosowaniu rozwiązań, realizowanych zwłaszcza przy udziale dostępnych programów unijnych, w ramach których przedsiębiorcy będą mogli się ubiegać o bezzwrotne dotacje aż do roku 2013. Należy podkreślić, że do roku 2015 Polska ma za zadanie zrealizować i rozliczyć projekty, które pozwolą zaabsorbować łącznie niemal 86 mld euro.

Powiązane Artykuły

Jesteśmy również na

4,159FaniLubię
316ObserwującyObserwuj
318ObserwującyObserwuj
spot_img

Praca w Motorola Supply Chain & Procurement, czyli jak wygląda bycie Motorolaninem

Przyświeca nam jeden cel – pomagać innym, aby w najważniejszych momentach stawali na wysokości swoich zadań. Wartości firmy są dla nas fundamentem wszystkich działań....

Z ostantiej chwili