Inauguracja modernizacji „Rail Baltica”

0 20

Przedstawiciele ministerstw transportu Polski i Litwy spotkali się na trasie inii kolejowej E 75 „Rail Baltica”, łączącą kraje nadbałtyckie w Europie wschodniej. Odsłonięto również pomnik.

– Wśród polsko–litewskich inicjatyw przewozowych na kolei kluczową jest przywrócenie bezpośredniego połączenia kolejowego Warszawa–Wilno, którego nasze stolice tak bardzo potrzebują. Dzisiejsza uroczystość, która zostanie upamiętniona odsłonięciem pomnika tu, na stacji Mockava, stanowi dla nas symboliczne, szersze otwarcie bram i jednocześnie otwarcie nowej epoki, w której podróże koleją między sąsiadami odbywają się bez ograniczeń natury technicznej i prawnej – powiedział Sekretarz Stanu w Ministerstwie Transportu Bogusław Kowalski 23 lipca br., na stacji Mockava, podczas ceremonii odsłonięcia pomnika upamiętniającego rozpoczęcie prac modernizacyjnych linii kolejowej „Rail Baltica”.

W uroczystości odsłonięcia pomnika uczestniczyli Minister Transportu Komunikacji Republiki Litewskiej Algirdas Butkevičius oraz Podsekretarz Stanu w Ministerstwie Transportu RP Mirosław Chaberek, Ambasadorowie oraz parlamentarzyści obu krajów, a także przedstawiciele miejscowych władz.

W swoim wystąpieniu Mer Okręgu Mariampolskiego podkreślił, jak wielkie nadzieje społeczność lokalna wiąże z budową „Rail Baltica”. Linia kolejowa, która połączy sieć dróg regionalnych z systemem europejskim pozwoli na zwiększenie atrakcyjności inwestycyjnej, przyniesie korzyści gospodarcze poprzez zwiększenie przewozów pasażerskich i towarowych, a tym samym Okręg Mariampolski stanie się ważnym przygranicznym regionem tranzytowym.

e-logistyka.pl

źródło: Ministerstwo Transportu

Reklama

Może ci się spodobać również

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. AkceptujDowiedz się więcej