Im mniej, tym lepiej

Koncentracja ma zasadniczy wpływ na bezpieczeństwo podczas jazdy samochodem. Niestety wiele czynników zbędnie obciąża uwagę kierowców. Z licznych badań prowadzonych przez naukowców wynika, że ogromne zagrożenie stanowi korzystanie z kilku urządzeń audio podczas jazdy samochodem.

Rozwiązaniem okazują się być urządzenia nawigacji satelitarnej GPS. Najnowsze urządzenia posiadają funkcje odtwarzania plików mp3, czy też automatycznego ustalania strefy czasowej. Dzięki nim kierowcy mogą skoncentrować się tylko na prowadzeniu pojazdu. Liczne funkcje multimedialne w jednym urządzeniu zwiększają komfort i bezpieczeństwo  podróży. Ogranicza to liczbę zbędnych przedmiotów w samochodzie, które nie tylko rozpraszają uwagę kierowców, ale również stają się zagrożeniem dla zdrowia i życia w momencie wypadku.

Urządzeniami nawigacji satelitarnej korzystnie wpływającymi na bezpieczeństwo podczas jazdy bez wątpienia są odbiorniki GPS marki Garmin.  Nawigacje samochodowe Garmin –  nuvi 265W, czy też nuvi 760 GP oferują funkcje wcześniej niedostępne. Niezwykle praktyczną nowością jest moduł Bluetooth, zatem kierowca może korzystać z urządzenia GPS jak z zestawu głośnomówiącego. Urządzenie zawiera głośnik i mikrofon. Wystarczy połączyć telefon z urządzeniem z pomocą modułu Bluetooth, by móc prowadzić rozmowę bez odrywania rąk od kierownicy, czy też odwracania głowy w inną stronę. GPS umożliwia także korzystanie z książki adresowej i odczytywanie wiadomości sms.

Wbudowany w urządzenie nadajnik FM bezprzewodowo przesyła dźwięk z GPS do radia samochodowego. Zapewnia to użytkownikowi możliwość odsłuchania plików mp3, komunikatów głosowych i rozmowy telefonicznej w systemie car-audio w samochodzie.

Korzystanie z urządzenia GPS, które posiada zestaw głośnomówiący jest niezwykle komfortowe oraz zwiększa bezpieczeństwo podczas jazdy samochodem.

W trosce o bezpieczeństwo od 1989 roku Garmin dostarczył klientom ponad 30 milionów urządzeń nawigacyjnych, zarejestrował ponad 370 patentów oraz sprawił, że technologia GPS przestała kojarzyć się z wyposażeniem wojskowym i stała się pomocna w życiu codziennym. Urządzenia marki Garmin posiadają wiele funkcji, które mają zasadniczy wpływ na bezpieczeństwo.

Powiązane Artykuły

Jesteśmy również na

4,159FaniLubię
316ObserwującyObserwuj
318ObserwującyObserwuj
spot_img

Praca w Motorola Supply Chain & Procurement, czyli jak wygląda bycie Motorolaninem

Przyświeca nam jeden cel – pomagać innym, aby w najważniejszych momentach stawali na wysokości swoich zadań. Wartości firmy są dla nas fundamentem wszystkich działań....

Z ostantiej chwili