I etap Olimpiady Logistycznej już za nami

Przez sześćdziesiąt minut odpowiadali na czterdzieści pytań, opracowanych przez Komitet Naukowy, złożony z wykładowców akademickich. Rozwiązując test jednokrotnego wyboru sprawdzali swoją wiedzę z zakresu terminologii logistycznej, umiejętności zarządzania zamówieniami, zakupami, dostawami oraz magazynami, a także z technik i technologii w procesach logistycznych. „Co to jest nota bukingowa?” i „Jakie wymiary posiada europaleta?” – to tylko dwa przykładowe zadania, z jakimi zmagali się uczniowie z 87 szkół.

– Muszę pochwalić WSL za przygotowane pytania. Choć pewnie niektóre z nich sprawiły moim podopiecznym trudność, to trzeba przyznać, że były ułożone w sposób jasny i przejrzysty – mówi Andrzej Czerwiński, wicedyrektor zespołu Szkół Morskich w Świnoujściu. 

Podobnie twierdzi Agnieszka Krupa, nauczycielka z Zespołu Szkół Nr 23 we Wrocławiu.

– Pytania rzeczywiście wymagały od uczniów sporej wiedzy, ale przecież właśnie na tym polega Olimpiada – mówi pani Agnieszka. – Boje się o tylko o zadania, z zakresu funkcjonowania magazynów, ponieważ moi uczniowie jeszcze tego tematu nie przerabiali – dodaje.

Wyniki z pierwszej części Ogólnopolskiej Olimpiady Logistycznej znane będą 10 grudnia. Najlepsi zakwalifikują się do etapu okręgowego, który obędzie 5 stycznia 2009 roku.

Partnerami merytorycznymi Olimpiady są: Instytut Logistyki i Magazynowania oraz Polskie Towarzystwo Logistyczne.

źródło zdjęcia: www.sxc.hu

Powiązane Artykuły

Jesteśmy również na

4,159FaniLubię
315ObserwującyObserwuj
318ObserwującyObserwuj
spot_img

Praca w Motorola Supply Chain & Procurement, czyli jak wygląda bycie Motorolaninem

Przyświeca nam jeden cel – pomagać innym, aby w najważniejszych momentach stawali na wysokości swoich zadań. Wartości firmy są dla nas fundamentem wszystkich działań....

Z ostantiej chwili