8.6 C
Warszawa
piątek, 23 lutego, 2024

Hotele przy stacjach benzynowych

 

O wejściu w rynek hotelarski myśli Statoil. Norwegowie mają szczególnie dużo do zrobienia: motele działają zaledwie na ich dwóch stacjach franczyzowych. Firma intensywnie szuka branżowych partnerów do tworzenia miejsc noclegowych.
— Na zaproszenie Statoila uczestniczyliśmy w spotkaniu z właścicielami stacji franczyzowych. Zaoferowaliśmy usługi budowy obiektów hotelowych i gastronomicznych — informuje Sebastian Konieczny, prezes spółki Comfortexpress.
Sam Statoil potwierdza, choć bardzo ostrożnie, przymiarki do budowy hoteli.
— Sieć Statoil w Polsce liczy obecnie 294 stacje paliw. Nie wykluczamy, że na niektórych z nich poszerzymy naszą ofertę o usługi gastronomiczno-hotelowe. Obecnie analizujemy ekonomiczny aspekt przedsięwzięcia — informuje Krystyna Antoniewicz-Sas, rzecznik firmy.

<

p align="justify">Konkurencja także nie zasypia gruszek w popiele. Szczególnie aktywni są ci szczęściarze, którzy wygrali przetargi za zagospodarowanie miejsc obsługi podróżnych (MOP) przy autostradach.
— W tym roku uruchomimy dwa hotele przy otwartych w grudniu 2009 r. stacjach Shell na autostradzie A4 — informuje Marek Gawroński, rzecznik Shell Polska.
Na stacjach partnerskich firmy BP w Polsce działa już 26 hoteli. Teraz firma chce je uruchomić na autostradzie A4 przy granicy z Niemcami. Koncern szuka partnerów m.in. do budowy obiektów dwugwiazdkowych na minimum 60 miejsc noclegowych.
— Powstaną przy MOP w Żarskiej Wsi. Trwają rozmowy z potencjalnymi partnerami — mówi Dorota Adamska, rzecznik BP Polska.
Do zagospodarowania MOP szykują się także Lotos i Orlen. Lotos współpracuje z siecią hoteli Start. Orlen w latach 2010-11 uruchomi pięć MOP, na których zaplanował hotele.
Obecnie wybieramy operatora do naszych hoteli na autostradach — informuje Beata Karpińska, kierownik biura prasowego Orlenu.

Źródło: pb.pl

Powiązane Artykuły

Jesteśmy również na

4,159FaniLubię
319ObserwującyObserwuj
318ObserwującyObserwuj
spot_img

Praca w Motorola Supply Chain & Procurement, czyli jak wygląda bycie Motorolaninem

Przyświeca nam jeden cel – pomagać innym, aby w najważniejszych momentach stawali na wysokości swoich zadań. Wartości firmy są dla nas fundamentem wszystkich działań....

Z ostantiej chwili