23.6 C
Warszawa
sobota, 18 maja, 2024

Hamburg – Chiny w 17 dni

W ramach nowej usługi – pod nazwą Ekspres Transeuroazjatycki – początkowo na trasie pomiędzy Chinami i Niemcami będą kursować dwa pociągi tygodniowo. Trasa ma być pokonana w czasie krótszym niż 20 dni.

– Nasza wytrwałość w realizowaniu tego projektu przynosi obecnie efekty. Dzięki współpracy z pięcioma innymi liniami kolejowymi, w tym z chińskimi i rosyjskimi, oferujemy naszym klientom atrakcyjny i bezpieczny szlak handlowy pomiędzy rynkami w Chinach i Europie Środkowej. Ta atrakcyjna usługa, będąca uzupełnieniem naszej oferty ma krótszy czas realizacji niż transport oceaniczny i wymaga mniejszych nakładów niż transport towarów frachtem lotniczym – oświadczył Hartmut Mehdorn, CEO i Prezes Zarządu Deutsche Bahn.

Pociąg kontenerowy, po pokonaniu w ciągu 17 dni trasy o długości 10 000 km, przywiózł z Xiangtang do portowego miasta w północnych Niemczech produkty przeznaczone dla Fujitsu Siemens Computers.

– Po wprowadzeniu regularnego rozkładu jazdy i stałych godzin odjazdu, to nowe ogniwo w naszej światowej sieci połączeń umożliwi nam oferowanie nowego poziomu jakości w transkontynentalnej wymianie towarowej. Jednocześnie umacniamy naszą pozycję technologicznego lidera na poziomie międzynarodowym – powiedział Norbert Bensel, Prezes DB Schenker, Członek Zarządu firmy Deutsche Bahn odpowiedzialny za Transport i Logistykę. – Usługa cieszy się zainteresowaniem naszych klientów.

Pociągi kontenerowe, kursujące poprzez eurazjatycki szlak lądowy, dzięki regularnym cotygodniowym przewozom, będą łączyć Szanghaj i Pekin

z Hamburgiem, Norymbergą i Duisburgiem. Zainteresowanie nową usługą wyraziły już firmy z sektora motoryzacyjnego i chemicznego, firmy produkujące artykuły gospodarstwa domowego, firmy przemysłu maszynowego oraz papierniczego. Sprzedażą usług przewozowych zapewnianych przez pociągi kontenerowe będą zajmować się lokalne spółki DB Schenker.

Powiązane Artykuły

Jesteśmy również na

4,159FaniLubię
315ObserwującyObserwuj
318ObserwującyObserwuj
spot_img

Praca w Motorola Supply Chain & Procurement, czyli jak wygląda bycie Motorolaninem

Przyświeca nam jeden cel – pomagać innym, aby w najważniejszych momentach stawali na wysokości swoich zadań. Wartości firmy są dla nas fundamentem wszystkich działań....

Z ostantiej chwili