11.7 C
Warszawa
sobota, 13 kwietnia, 2024

Grupa CTL Logistics: wyniki pierwszego kwartału na dobrym poziomie

Wyniki z marca 2013 w stosunku do lutego br.  wzrosły o 10 procent w przypadku przewiezionej masy i o 22 procent pod względem wykonanej pracy przewozowej. To dobry symptom ale nadal istnieje wiele ograniczeń na polskim rynku dla zachowania trwałego wzrostu przewozów. W pierwszym kwartale praca przewozowa Grupy CTL Logistics, w stosunku do analogicznego okresu roku ubiegłego, wzrosła o 6 procent, natomiast masa przewozowa spadła o 3 procent.

 

– Wyraźnie widać, że zarówno w Polsce jak i w Niemczech branża kolejowa zaczęła odczuwać skutki kryzysu. Ubiegły rok w Niemczech zamknęliśmy dobrymi wynikami ze wzrostem w stosunku do roku poprzedniego na poziomie 25 procent. W tym roku musimy być przygotowani na spowolnienie rynku w całej Europie – mówi Jacek Bieczek, Prezes Zarządu CTL Logistics.

 

– Przyczyn, dla których odczuwamy spadki jest kilka. Bez wątpienia jest to, obok innych, zmniejszenie liczby inwestycji infrastrukturalnych wymagających przewozów masowych kruszyw, mniejsze przewozy węgla czy plany wprowadzenia zmian w systemie dotowania współspalania biomasy w energetyce zawodowej. Musimy więc szukać oszczędności oczekując na poprawę sytuacji rynkowej. Jednocześnie wykorzystujemy ten czas na wdrażanie kompleksowej oferty logistycznej, która generuje dla CTL Logistics wartość dodaną i pozwala rozwijać zakres naszych usług nie tylko związanych z przewozami kolejowymi. – dodaje Jacek Bieczek.

 

Według danych UTK z 2012 r. Grupa CTL Logistics, pod względem masy posiada udział w rynku polskim wynoszący 6,47%, a pod względem pracy przewozowej wynoszący 6,69%. W obu przypadkach pozostaje największym prywatnym przewoźnikiem kolejowym działającym na terenie Polski – w 2012 r. przewiozła blisko 15 mln ton towarów, wykonując przy tym pracę przewozową na poziomie 3,3 mld tkm. Jednocześnie w Niemczech CTL Logistics osiągnął w 2012 roku zakładane wyniki przewożąc 3,1 mln ton ładunków i wykonując pracę przewozową 1,11 mld tkm. Łącznie CTL wykonał, więc w 2012 roku w relacjach europejskich transport 18 mln ton towarów.

 

Powiązane Artykuły

Jesteśmy również na

4,159FaniLubię
316ObserwującyObserwuj
318ObserwującyObserwuj
spot_img

Praca w Motorola Supply Chain & Procurement, czyli jak wygląda bycie Motorolaninem

Przyświeca nam jeden cel – pomagać innym, aby w najważniejszych momentach stawali na wysokości swoich zadań. Wartości firmy są dla nas fundamentem wszystkich działań....

Z ostantiej chwili