Grupa AXTONE nagrodzona w kategorii Tabor

– Jest nam niezmiernie miło, że tak wybitne jury doceniło AXTONE i znaleźliśmy się wśród wyróżnionych firm. Jest to dla nas kolejny dowód, że konsekwentnie realizowana strategia skoncentrowana na nieustannym rozwoju technicznym i technologicznym przynosi oczekiwane efekty. Utwierdza nas to w przekonaniu o słuszności obranej przez nas drogi i jest nagrodą za zaangażowanie i ciężką pracę wszystkich naszych pracowników – powiedział Marcin Kowalczyk, prezes zarządu Grupy AXTONE.

W listopadzie 2008 Janusz Kamiński – Doradca Zarządu Grupy AXTONE – otrzymał honorową nagrodę w konkursie Człowiek Roku 2008 – Przyjaciel Kolei. Konkurs został zorganizowany przez PKP Polskie Linie Kolejowe i Forum Kolejowe – Railway Business Forum.

Grupa AXTONE z dniem 31 lipca 2008 została włączona do portfela inwestycyjnego skandynawskiego funduszu IK Investment Partners. Zgodnie z zawartą umową IK nabył od dotychczasowego właściciela – Advent International – 100% udziałów w spółce. Skandynawska firma zarządza inwestycjami private equity. Spółka posiada aktywa o wartości 5,7 mld euro.

Grupa AXTONE jest głównym dostawcą zderzaków do wagonów towarowych, pasażerskich, lokomotyw oraz pojazdów komunikacji miejskiej. Produkty wykonywane są w technologii elastomerowej, będącej własnym, opatentowanym rozwiązaniem. Spółki oferują również kompleksową obsługę w zakresie remontów i modernizacji swoich wyrobów.