16.8 C
Warszawa
piątek, 24 maja, 2024

Grudzień pod znakiem PKP

Ważą się losy Przewozów Regionalnych. Marszałkowie województw planują podział spółki. Związkowcy chcą konkretów- jak miałby ten podział wyglądać? Jak zapowiada przewodniczący Konfederacji Związków Zawodowych Kolejarzy jeżeli do 15go grudnia nie będą znane losy spółki, nie wykluczono wznowienia strajku.

Obecny Minister transportu, budownictwa i gospodarki morskiej podkreśla, że nie wiele może zrobić w tej sprawie. Podkreśla, że od momentu przekazania spółki samorządom w 2008 roku, to marszałkowie decydują o jej przyszłości.

W przypadku strajku Przewozów Regionalnych aż 300 tysięcy osób, bowiem tyle korzysta każdego dnia z ich usług, będzie miało problem z doatrciem do pracy lub domu. Jak widać problem jest znaczący.

A dlaczego marszałkowie planują podział spółki? Powodem mają być długi na poziomie 500 milionów złotych. Dług ten trzeba będzie spłacić przed dokonaniem podziału spółki, gdyż wedle aktualnej ustawy przewoźnik nie może ogłosić upadłości.

Powiązane Artykuły

Jesteśmy również na

4,159FaniLubię
316ObserwującyObserwuj
318ObserwującyObserwuj
spot_img

Praca w Motorola Supply Chain & Procurement, czyli jak wygląda bycie Motorolaninem

Przyświeca nam jeden cel – pomagać innym, aby w najważniejszych momentach stawali na wysokości swoich zadań. Wartości firmy są dla nas fundamentem wszystkich działań....

Z ostantiej chwili