23.6 C
Warszawa
sobota, 18 maja, 2024

Gliwicki Opel zatrudni 600 700 osób

O rozpoczęciu procesu rekrutacji poinformowała w czwartek uczestnicząca w nim firma Adecco Poland. Informację tę potwierdził PAP rzecznik General Motors Poland Przemysław Byszewski. Jak powiedział, w związku z uruchomieniem trzeciej zmiany, firma zatrudni w gliwickiej fabryce 600-700 nowych pracowników.
Poszukiwani są przede wszystkim pracownicy do wydziałów produkcyjnych i operatorzy wózków widłowych. Proces rekrutacji składa się z kilku etapów; pierwsi zatrudnieni mają rozpocząć pracę w fabryce od połowy kwietnia tego roku.
"Dodatkowo poszukujemy od zaraz osób do pracy na stanowiska specjalistyczne, w tym utrzymania ruchu" – powiedziała Wioletta Ryczkowska z Adecco Poland.
Pierwszy etap rekrutacji polega na wstępnej selekcji nadesłanych CV. Z wybranymi osobami odbędą się indywidualne rozmowy połączone z testami manualnymi. Kolejnym etapem będzie dwudniowe szkolenie. Następnie kandydatów czeka ocena pracy i komunikacji w zespole oraz wywiad końcowy przeprowadzany przez pracowników z Opla.
"Każdy z etapów jest od siebie niezależny i będzie stosowany wybiórczo dla poszczególnych kandydatów, w zależności od stanowiska pracy, na które będą rekrutowani" – dodała Ryczkowska.
W ubiegłym roku gliwicka fabryka Opla została dotknięta kryzysem na rynku motoryzacyjnym, zmniejszając produkcję o ponad 43,5 proc. W minionym roku z taśm produkcyjnych zakładu zjechało 96 tys. 697 samochodów wobec 171 tys. 644 rok wcześniej.
Ponad dwie trzecie produkcji (63 tys. 989) stanowił w ubiegłym roku model zafira. Astry III wyprodukowano 13 tys. 9 sztuk, a nowej astry IV, której produkcja ruszyła w listopadzie ubiegłego roku, 11 tys. 235. Pozostałe 8 tys. 464 egzemplarze to astra II classic, którą wytwarzano w Gliwicach do sierpnia 2009 r. Zakład zatrudnia obecnie ok. 2,5 tys. osób, ok. 500 mniej niż przed rokiem.
O wielkości produkcji fabryki w 2010 r. ma przede wszystkim zdecydować wielkość popytu na astrę IV. Na początku roku GM Europe przedstawiło prognozę sprzedaży tego modelu. Na wytwarzany w Gliwicach oraz w brytyjskiej fabryce w Ellesmere Port samochód złożono ok. 60 tys. zamówień. Producent spodziewa się w tym roku sprzedaży astry IV rzędu 180 tys. egzemplarzy. Nie podano, ile z nich powstanie w Gliwicach. 

Źródło: pb.pl

Powiązane Artykuły

Jesteśmy również na

4,159FaniLubię
315ObserwującyObserwuj
318ObserwującyObserwuj
spot_img

Praca w Motorola Supply Chain & Procurement, czyli jak wygląda bycie Motorolaninem

Przyświeca nam jeden cel – pomagać innym, aby w najważniejszych momentach stawali na wysokości swoich zadań. Wartości firmy są dla nas fundamentem wszystkich działań....

Z ostantiej chwili