GEFCO Polska otwiera regularne linie pod ładunki częściowe między Polską a Hiszpanią

GEFCO rozszerza swoją ofertę o regularne przewozy ładunków częściowych i zwiększa liczbę połączeń drobnicowych na jednej z najdłuższych europejskich tras. Transporty między Polską a Hiszpanią realizowane są w stałe dni kilka razy w tygodniu, a czas tranzytu terminal-terminal wynosi maksymalnie 48h roboczych. Inne zalety usługi to możliwość konsolidowania ładunków do 20 europalet oraz automatyczny system wycen ze stałą ofertą cenową przy współpracy długoterminowej.

Regularna linia drobnicowa łączy oddziały GEFCO w Psarach k. Katowic oraz Kątach Wrocławskich z oddziałem w Barcelonie. Transporty wyruszają do Hiszpanii trzy razy w tygodniu: we wtorki, czwartki oraz piątki, a w razie dużego zapotrzebowania klientów operator zapewnia dodatkowy samochód. Towary dostarczane są do oddziału w Barcelonie po maksymalnie 48h roboczych i co ważne, wyładunek odbywa się w godzinach umożliwiających wyruszenie przesyłki w dalszą drogę do klienta końcowego jeszcze tego samego dnia. Kolejny etap transportu odbywa się w ramach połączeń krajowych realizowanych przez GEFCO na terenie Hiszpanii.

 

Atrakcyjna oferta cenowa i stałe stawki dla długoterminowych klientów

Oferowana przez GEFCO Polska usługa regularnych przewozów do Hiszpanii o gwarantowanym czasie dostawy dotyczy ładunków częściowych (LTL/ PTL) od 2 do 8 ldm oraz od 2 do 14 ton. Większe transporty realizowane są przez operatora w ramach indywidualnych dostaw. Konsolidacja towarów do 20 europalet odbywa się w obu polskich lokalizacjach poprzez sieć połączeń z innymi terminalami GEFCO znajdującymi się na terenie całego kraju. Klienci, którzy zdecydują się na długoterminową współpracę, mogą liczyć na stałą ofertę cenową. Oznacza to, że nawet w okresach szczytów transportowych firmy nie ponoszą ryzyka gwałtownego wzrostu kosztów przewozu i mogą zaplanować swój budżet. Dodatkowo obsługa klientów sporadycznie korzystających z przewozów częściowych przebiega bardzo sprawnie, ponieważ proces wycen jest w pełni zautomatyzowany i opiera się o stały kalkulator kosztów. Dzięki temu oferta cenowa przedstawiana jest zlecającemu niemal natychmiast po złożeniu zapytania.

 

Optymalizacja kosztów dzięki konsolidacji

Usługa regularnych połączeń drobnicowych i częściowych obejmuje możliwość codziennego odbioru ładunków z terenu całego kraju, ich konsolidacji w dwóch oddziałach GEFCO Polska, a następnie wysyłki do Hiszpanii po zgromadzeniu w magazynie większej partii towaru. Z tego rozwiązania w szczególności korzystają firmy produkcyjne, które w ten sposób mogą na bieżąco wysyłać swoje produkty z zakładu, przy jednoczesnym unikaniu kosztów częstych transportów do Hiszpanii w cenie jak za pojedyncze palety. Dodatkową optymalizacją kosztową dla klienta jest fakt, że nie musi on posiadać własnych magazynów, ponieważ do czasu załadunku na samochód liniowy towar składowany jest w oddziałach GEFCO Polska.

 

Bezpieczeństwo towarów i realizacja pilnych dostaw

– Sieć własnych oddziałów na terenie Hiszpanii oraz współpraca ze stałymi i sprawdzonymi przewoźnikami pozwalają nam oferować usługę wysokiej jakości, która gwarantuje bezpieczeństwo przesyłki. Transport między terminalem GEFCO w Polsce a terminalem hiszpańskim odbywa się bez przeładunków pośrednich, co ogranicza ryzyko uszkodzeń towaru – wyjaśnia Robert Gwizdek, Kierownik Transportów Drobnicowych GEFCO Polska. Operator podkreśla, że na bazie linii hiszpańskiej istnieje możliwość konsolidacji ładunków częściowych również do Portugalii.

W przypadku przesyłek wymagających szybkich dostaw, GEFCO Polska jako rozwiązanie wspomagające na trasie Polska – Hiszpania oferuje realizację pilnych zleceń (Time Critical Solutions). Zespół zajmujący się obsługą takich zamówień jest dostępny 24h w centrum konsolidacyjnym w Psarach k. Katowic. Dostawa w trybie przyspieszonym dotyczy zarówno przesyłek znajdujących się w obu centrach konsolidacyjnych, jak również tych, które wyruszyły już w trasę i znajdują się na naczepie samochodu.

Szczegółowe informacje na temat usługi transportu na trasie Polska-Hiszpania można uzyskać pod numerem tel. (32) 762 08 12.

Więcej informacji o GEFCO Polska znajdziesz na stronie pl.gefco.net/pl/newsroom/newsy. Polub profil GEFCO Polska na Facebooku: https://www.facebook.com/GEFCOPolska/  

Powiązane Artykuły

Jesteśmy również na

4,159FaniLubię
316ObserwującyObserwuj
318ObserwującyObserwuj
spot_img

Praca w Motorola Supply Chain & Procurement, czyli jak wygląda bycie Motorolaninem

Przyświeca nam jeden cel – pomagać innym, aby w najważniejszych momentach stawali na wysokości swoich zadań. Wartości firmy są dla nas fundamentem wszystkich działań....

Z ostantiej chwili