11.3 C
Warszawa
poniedziałek, 15 kwietnia, 2024

GEFCO otwiera filię w Republice Południowej Afryki

Nowe terytorium ekspansji

Republika Południowej Afryki to jedna z najpotężniejszych gospodarek na kontynencie afrykańskim, posiadająca duży potencjał wzrostowy. Nie bez znaczenia są perspektywy rozwoju tego kraju zarówno w branży motoryzacyjnej, jak i w innych sektorach przemysłu.
Filia GEFCO w RPA zarządza przede wszystkim przepływami drogą morską ?i lotniczą, w imporcie i eksporcie, na rzecz swoich klientów z branży przemysłowej. Działalność filii obejmuje takie usługi jak: transport „doortodoor”, pełna obsługa celna, zarządzanie magazynami, kontrola jakości oraz dystrybucja.
Zarządzana przez François Van Wycka, filia ma swoją siedzibę główną w Johannesburgu, największym ośrodku gospodarczym Republiki. Zatrudnia 17 pracowników, ale na 2013 rok przewiduje się wzrost liczby personelu do 30 osób. Na dzień dzisiejszy GEFCO posiada w RPA trzy oddziały: w Johannesburgu, Kapsztadzie i Durbanie.

Główny obszar działalności – transport morski i lotniczy

Eksperci z dziedziny logistyki do tej pory niewiele inwestowali w Republice Południowej Afryki, mimo iż posiada ona imponująco długą linię brzegową, zarówno od strony Atlantyku, jak i Oceanu Indyjskiego, i jest położona na skrzyżowaniu wielu szlaków morskich łączących Europę, Stany Zjednoczone?i Azję, w tym w szczególności Chiny. Dodatkowo, granicząc z wieloma krajami Afryki Południowej, RPA oferuje także dobre połączenia drogowe i kolejowe ?z resztą kontynentu.

W grudniu 2012 r. GEFCO RPA wprowadziło nową cotygodniową usługę LCL (Less-than-Container Load), tj. usługę kontenerowego transportu drobnicowego drogą morską dla towarów przewożonych z europejskich HUB-ów (magazyny centralne) do portów Republiki Południowej Afryki – Kapsztadu, Durbanu i Port Elizabeth. Ta usługa typu „door-to-door”, obejmująca również wszystkie formalności celne, adresowana jest do szerokiego grona odbiorców z różnych branż przemysłu.

Grupa GEFCO konsekwentnie wzmacnia relacje handlowe w regionie Afryki Południowej już od 2007 r., organizując trójstronny model logistyki części samochodowych między Portugalią, Botswaną i RPA. Od 2009 r. GEFCO podjęło się także importu oraz zarządzania magazynowaniem i dystrybucją części zamiennych do samochodów Peugeot zarówno na terenie Republiki Południowej Afryki, jak i w kilku krajach sąsiadujących: Królestwo Suazi, Namibia i Botswana. Operator realizuje codzienne transporty lotnicze części zamiennych o masie ok. 1000 kg oraz transporty morskie – od 4 do 6 kontenerów miesięcznie.

Mając na względzie działalność biznesową w tym regionie, GEFCO wdrożyło?i rozwinęło w Afryce Południowej nie tylko usługi transportu morskiego ?i lotniczego, ale również transport drogowy towarów, między innymi przewóz nowych samochodów oraz usługę ekspresowego transportu drobnicowego, zarządzaną przez jednostkę GEFCO Special.

Powiązane Artykuły

Jesteśmy również na

4,159FaniLubię
315ObserwującyObserwuj
318ObserwującyObserwuj
spot_img

Praca w Motorola Supply Chain & Procurement, czyli jak wygląda bycie Motorolaninem

Przyświeca nam jeden cel – pomagać innym, aby w najważniejszych momentach stawali na wysokości swoich zadań. Wartości firmy są dla nas fundamentem wszystkich działań....

Z ostantiej chwili