8.4 C
Warszawa
piątek, 19 kwietnia, 2024

GEA Technika Cieplna prezentuje efekty wdrożenia systemu ERP

GEA Technika Cieplna specjalizuje się w doborze, projektowaniu i produkcji wysokosprawnych wymienników ciepła. Zakład w Opolu stanął przed wyzwaniem związanym z prawie pięciokrotny zwiększeniem produkcji w ciągu ostatnich 2 lat. W trakcie webinarium organizowanego przez firmę QAD oraz portal Decyzje-IT.pl pt. „Z 3h do 20 minut: skuteczne skrócenie kluczowego procesu dzięki systemom informatycznym”, Jacek Nazgowicz zaprezentuje konkretne efekty zastosowania systemu QAD Enterprise Applications klasy ERP oraz dodatkowych aplikacji wspierających zarządzanie.

Specyfika pracy zakładu polega na konieczności precyzyjnego planowania produkcji, co stanowi kluczowy
proces przesądzający o sprawności organizacyjnej. Problemy związane z planowaniem mogą spowodować
opóźnienia na produkcji. Wytwarzane w zakładzie GEA rozwiązania charakteryzują się dużym stopniem
złożoności. Najprostsze wymienniki ciepła mogą składać się z 30-40 elementów, natomiast te najbardziej
skomplikowane wymagają zaprojektowania tysięcy elementów.

– W związku z dynamicznym rozwojem zakładu GEA w Opolu i znaczącym zwiększeniem produkcji,
potrzebowaliśmy wygodnego i sprawnego narzędzia, które pozwoliłoby na szybkie tworzenie dokumentacji
technologicznej na potrzeby zwiększonej produkcji – podkreśla Jacek Nazgowicz.

W efekcie firma wdrożyła aplikację QAD Configurator. Przed jej wdrożeniem przygotowanie tzw. teczek BOM z informacją o strukturze materiałowej obejmującej pełne opracowanie technologiczne na potrzeby produkcji trwało 3 godziny. Dzięki aplikacji QAD proces ten ogranicza się do 20 minut. Co więcej, technolog korzystał z 2-3 programów, co wymagało ciągłego wprowadzania informacji. Obecnie jest to realizowane w jednej aplikacji.

– Wdrożenie oprogramowania zwróciło nam się po 6 miesiącach, co oznacza wyjątkowo szybki zwrot z
inwestycji. Mogę ją śmiało polecić każdej firmie, która ma w tej chwili problemy z czasowym wyrobieniem się z przygotowaniem swoich produktów tak, aby produkcja mogła zacząć je wytwarzać – dodaje Jacek Nazgowicz.

Webinarium odbędzie się 28 listopada 2012, o godz. 10.00.

Uczestnictwo w wirtualnym spotkaniu można potwierdzić na stronie
www.decyzje-it.pl: http://form.jotformeu.com/form/22563836251353

Szczegółowy program Webinarium: http://decyzje-it.pl/wydarzenia/bezplatne-webinarium-z-3h-do-20-minut-
skuteczne-skrocenie-kluczowego-procesu-dzieki-systemom-informatycznym.html

Celem webinarium jest przedstawienie procesu transformacji biznesowej GEA Technika Cieplna realizowanej w oparciu o rozwiązania informatyczne QAD. Zostaną omówione wyzwania, cele biznesowe oraz rozwiązania organizacyjne i informatyczne, które pozwoliły firmie osiągnąć sukces biznesowy. To również okazja do przedstawienia wyjątkowych efektów współpracy dostawcy oprogramowania i zespołu informatycznego GEA Technika Cieplna, które przyniosły niespotykany w branży zwrot z inwestycji w systemy IT.

Webinarium kierowane jest do wszystkich osób odpowiedzialnych za realizację celów biznesowych
przedsiębiorstwa i zastosowanie nowoczesnych technologii informatycznych. W szczególności powinno
zainteresować kadrę zarządzającą oraz menedżerów odpowiedzialnych za informatykę, produkcje, logistykę i inne kluczowe obszary przedsiębiorstwa produkcyjnego.

***

System QAD Enterprise Applications w kompleksowy sposób wspiera działalność opolskiego zakładu, m.in. w takich obszarach jak księgowość i finanse, gospodarka magazynowa i materiałowa, produkcja oraz obsługa zleceń. GEA korzysta również z systemu kodów kreskowych, co m.in. zapewniło precyzję przetwarzania danych w czasie rzeczywistym, wygodę raportowania oraz znacząco usprawniło proces produkcji. Celem projektu wprowadzenia najnowszej wersji zintegrowanego systemu ERP, realizowanego w 2010 roku, była poprawa wydajności, zwłaszcza w obszarze planowania produkcji i zapewnienie wysokiej efektywności pracy zespołu.

Powiązane Artykuły

Jesteśmy również na

4,159FaniLubię
316ObserwującyObserwuj
318ObserwującyObserwuj
spot_img

Praca w Motorola Supply Chain & Procurement, czyli jak wygląda bycie Motorolaninem

Przyświeca nam jeden cel – pomagać innym, aby w najważniejszych momentach stawali na wysokości swoich zadań. Wartości firmy są dla nas fundamentem wszystkich działań....

Z ostantiej chwili