3.8 C
Warszawa
niedziela, 21 kwietnia, 2024

GDDKiA wybuduje A1

Warunkiem realizacji ubiegłorocznej umowy ze skarbem państwa było zapewnienie finansowania. Termin upłynął o północy z piątku na sobotę.

– Kryzys gospodarczy sprawił, że koszt pieniądza na rynku znacząco wzrósł od czasu gdy Autostrada Południe złożyła ofertę i podpisała umowę. Spadły też prognozy ruchu na autostradzie, co w opinii banków w istotny sposób podniosło ryzyko nie spełnienia zaciągniętych przez koncesjonariusza kredytów – mówi Krzysztof Kozioł, rzecznik Budimeksu.

Jak podała Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad (GDDKiA), A1 od Strykowa do Pyrzowic będzie budowana w systemie tradycyjnym przez Dyrekcję.
"GDDKiA zobowiązuje się, że zrobi wszystko, aby autostrada A1 Stryków – Pyrzowice została udostępniona kierowcom przed Mistrzostwami Europy w piłce nożnej w 2012 roku" – podano w komunikacie GDDKiA.
– Jesteśmy zainteresowani udziałem w ewentualnych przetargach na wykonawstwo autostrady A1 – dodaje Krzysztof Kozioł.

W najbliższych dwóch tygodniach GDDKiA zamierza sprawdzić wykonany przez koncesjonariusza projekt A1. Dopiero wówczas będzie można ogłosić przetarg na wykonawcę. 

Źródło: pb.pl

Powiązane Artykuły

Jesteśmy również na

4,159FaniLubię
316ObserwującyObserwuj
318ObserwującyObserwuj
spot_img

Praca w Motorola Supply Chain & Procurement, czyli jak wygląda bycie Motorolaninem

Przyświeca nam jeden cel – pomagać innym, aby w najważniejszych momentach stawali na wysokości swoich zadań. Wartości firmy są dla nas fundamentem wszystkich działań....

Z ostantiej chwili