11.5 C
Warszawa
piątek, 19 kwietnia, 2024

GDDKiA buduje taniej

Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad (GDDKiA) zdobyła w minionym roku kilka punktów. Wydłużyła sieć autostrad w Polsce o 71 km, do 837 km, a długość dróg w budowie – z 219 km do 634,9 km. Jak informują przedstawiciele GDDKiA, długość autostrad objętych już procedurą przetargową wzrosła w 2009 r. o 301 km, do 400,4 km.
 Wszystkie przetargi na projekty i budowę autostrad mających powstać przed EURO 2012 zostały ogłoszone. Efektywniej niż w poprzednich latach wykorzystano pieniądze z Unii Europejskiej. W 2010 r. Polska będzie największym placem budowy w Europie – mówił w grudniu Lech Witecki, szef GDDKiA.
W minionym roku dyrekcja wydała 18 mld zł, choć planowała dużo więcej.

Plan Aleksandra Grabarczyka, ministra infrastruktury, zakładał przeznaczenie 30 mld zł na drogi. Założenia skorygowano do 27, a potem 22,7 mld zł, a i tego nie udało się osiągnąć. Oceniam 2009 r. z perspektywy firm, a tu widać, że dobrze nie jest: słabe wyniki, spadająca rentowność. To o czymś świadczy – mówi Wojciech Malusi, prezes Ogólnopolskiej Izby Gospodarczej Drogownictwa.

Źródło: pb.pl

Poprzedni artykuł
Następny artykuł

Powiązane Artykuły

Jesteśmy również na

4,159FaniLubię
316ObserwującyObserwuj
318ObserwującyObserwuj
spot_img

Praca w Motorola Supply Chain & Procurement, czyli jak wygląda bycie Motorolaninem

Przyświeca nam jeden cel – pomagać innym, aby w najważniejszych momentach stawali na wysokości swoich zadań. Wartości firmy są dla nas fundamentem wszystkich działań....

Z ostantiej chwili