Gazu łupkowego nie będzie?

Chociaż ocenia się, że polskie złoża gazu łupkowego wystarczyłyby naszemu krajowi na najbliższe 300 lat, analitycy wskazują na nierentowność wydobycia tego surowca. Chociaż firmy zajmujące się wydobyciem twierdzą co innego, może okazać się, że robią to tylko po to, żeby zachęcić inwestorów do pompowania pieniędzy w nierentowne odwierty.

Najczęściej, gdy pojawia się jakiś rentowny odwiert, to towarzyszą mu inne zupełnie nieopłacalne i wydobycie okazuje się sztuką dla sztuki, gdyż wydobyty gaz jedynie pokrywa koszty jego wydobycia. Może Polacy unikną tej straty, gdyż dane te pochodzą od naszych zagranicznych sąsiadów, a wiadomo, że u nas koszty mniejsze, jednak powinniśmy nieco ostudzić gorączkę łupkową. Nie mniej jednak na pewno powinien cieszyć nas fakt, że w sytuacji podbramkowej, możemy stać się samodzielni w kwestii energetycznej. 

Powiązane Artykuły

Jesteśmy również na

4,159FaniLubię
316ObserwującyObserwuj
318ObserwującyObserwuj
spot_img

Praca w Motorola Supply Chain & Procurement, czyli jak wygląda bycie Motorolaninem

Przyświeca nam jeden cel – pomagać innym, aby w najważniejszych momentach stawali na wysokości swoich zadań. Wartości firmy są dla nas fundamentem wszystkich działań....

Z ostantiej chwili