Gaz w górę

Już w ubiegłym tygodniu odnotowaliśmy podwyżki rzędu 10 groszy na litrze, ceny LPG wzrosły też w pozostałych sieciach. W kolejnych tygodniach paliwo to może nadal drożeć do poziomu 2,10 zł/l.

Mniej niż w ubiegłym tygodniu płacimy za benzynę Eurosuper 95 i olej napędowy odpowiednio o około 4 i 1 grosz na litrze. Tempo spadku cen benzyny pozostaje jednak wyższe niż w przypadku diesla, ze względu na poziom zmian cen na rynku hurtowym.

Nie można wykluczyć, że w najbliższych dniach na rynku detalicznym ceny benzyn ustabilizują się. Na rynku hurtowym kolejne dni upłynęły bowiem pod znakiem podwyżek co powinno się przyczynić do zahamowania obniżek na stacjach. Jednocześnie podwyżek hurtowych cen benzyn nie należy traktować jako sygnał odwrócenia tendencji. Po okresie stabilizacji paliwa te powinny nadal tanieć. Niewielkich korekt cen w dół możemy się spodziewać także w przypadku oleju napędowego. 

Źródło: pb.pl

Powiązane Artykuły

Jesteśmy również na

4,159FaniLubię
316ObserwującyObserwuj
318ObserwującyObserwuj
spot_img

Praca w Motorola Supply Chain & Procurement, czyli jak wygląda bycie Motorolaninem

Przyświeca nam jeden cel – pomagać innym, aby w najważniejszych momentach stawali na wysokości swoich zadań. Wartości firmy są dla nas fundamentem wszystkich działań....

Z ostantiej chwili