22.9 C
Warszawa
środa, 22 maja, 2024

Fotoradary to za mało. Mio rusza z kampanią edukacyjną

Głównym celem akcji „Fotoradary to za mało” jest profilaktyka. Obrazy rzeczywistych sytuacji na drodze, zwłaszcza tych niebezpiecznych, znacznie lepiej przemawiają do odbiorców niż ostrzeżenia słowne.
„Do przeprowadzenia tej akcji zainspirowały nas doniesienia prasowe o planowanym zwiększeniu inwestycji w fotoradary w Polsce. Naszym zdaniem zmiana zachowania kierowców w ogromnej mierze zależy od ich uświadamiania i edukacji, a nie tylko od liczby fotoradarów” – mówi Tarik Hassan, CEE Marketing Manager z MiTAC Europe, właściciela marki Mio. „Dlatego uruchomiliśmy stronę informującą o konsekwencjach brawurowych i/lub nieprzemyślanych zachowań na drogach” – dodaje.

Materiały prezentowane na stronie zostały zarejestrowane kamerami bezpieczeństwa i wideorejestratorami. Na posiadanie tych ostatnich decyduje się coraz większa liczba kierowców. Urządzenia montowane na szybie auta zapisują wideo oraz audio z podróży. W niektórych modelach takich urządzeń można także rejestrować dodatkowe parametry jazdy, np. wstrząsy oddziałujące na pojazd, albo prędkość auta.
„Korzyści płynące ze stosowania kamer samochodowych zaczynają właśnie odkrywać Polacy. Zapis z miejsca zdarzenia to, w spornych sytuacjach, cenny materiał dla firm ubezpieczeniowych. Warunkiem jest jednak nagranie o dobrej jakości – zarejestrowane nawet nocą – pozwalające na odczytanie numerów tablic rejestracyjnych lub rozpoznanie twarzy” – wyjaśnia Marek Wieliński, koordynator serwisu Moto w Wirtualnej Polsce.

Na podstawie nagrania z wideorejestratora możemy precyzyjnie określić winę w sytuacjach spornych. Materiał filmowy przedstawiony ubezpieczycielowi albo w sądzie, może pomóc w szybkim rozstrzygnięciu, kto jest sprawcą wypadku czy stłuczki. Dysponując nim można też dyskutować z zarządem dróg, jeśli na przykład uszkodzenie auta jest wynikiem zaniedbań drogowców. Używanie wideorejestratorów to jeden ze sposobów zabezpieczania się przed nieuczciwymi kierowcami. Ponadto świadomość coraz bardziej powszechnego używania takich urządzeń wpływa na uczestników ruchu drogowego, którzy poruszają się bardziej uważnie, a co za tym idzie – bezpieczniej.

Powiązane Artykuły

Jesteśmy również na

4,159FaniLubię
316ObserwującyObserwuj
318ObserwującyObserwuj
spot_img

Praca w Motorola Supply Chain & Procurement, czyli jak wygląda bycie Motorolaninem

Przyświeca nam jeden cel – pomagać innym, aby w najważniejszych momentach stawali na wysokości swoich zadań. Wartości firmy są dla nas fundamentem wszystkich działań....

Z ostantiej chwili