Firma transportowa RiCo ogłosiła bankructwo

Niemiecka firma spedycyjna RiCo, działająca również w Polsce, ogłosiła w środę niewypłacalność. Spółka złożyła odpowiedni wniosek w sądzie – poinformował dyrektor sądu Wolfgang Buermann.

Wniosek o ogłoszenie upadłości został złożony w Osterode am Harz w Dolnej Saksonii.

Od kilku dni media informowały o poważnych problemach jednego z największych przewoźników w Europie. Do chwili nadania tej depeszy nie udało się uzyskać komentarza kierownictwa bądź rzecznika z centrali firmy w Ostenrode.

Kłopoty przewoźnika odczuli już polscy kierowcy tirów. W Polkowicach – gdzie mieści się baza firmy PRP, polskiej spółki córki RiCo – protestowało we wtorek około 100 kierowców, domagając się przede wszystkim wypłaty zaległych pensji.

W ostatnich tygodniach kierowcy skarżyli się, że ich służbowe karty kredytowe zostały zablokowane; nie mogli zatankować ani opłacić wjazdu na autostrady.

Działająca w Niemczech i wschodniej Europie RiCo przyznała w tym tygodniu, że ma wielomilionowe zobowiązania, a długów nie jest w stanie ściągać w terminie. Jeden z menadżerów firmy Bjoern Groeschner powiedział specjalistycznemu portalowi Verkehrs Rundschau, że w ostatnich latach spółka zbyt szybko się rozrastała.

Na forach internetowych niemieckich transportowców pojawiają się także zarzuty, że firma stała się niewypłacalna, bo walczyła o klientów, oferując dumpingowe ceny, które nie pokrywały kosztów transportu.

Według gazety "Tagesspiegel" w poniedziałek prowadzono rozmowy z bankami i pracownikami w sprawie możliwości udzielenia firmie okresowego wsparcia finansowego. Wniosek o ogłoszenie niewypłacalności sugeruje, że rozmowy się nie powiodły.

Rico GmbH powstała w 1992 roku w Osterode am Harz w Dolnej Saksonii. Od 2007 roku główna baza spółki znajduje się w Schopsdorf w Saksonii-Anhalt. Ma oddziały w Polsce, na Ukrainie i Rosji. Jej tabor liczy około 2500 samochodów ciężarowych i ciągników siodłowych.

źródło: PAP

Powiązane Artykuły

Jesteśmy również na

4,159FaniLubię
316ObserwującyObserwuj
318ObserwującyObserwuj
spot_img

Praca w Motorola Supply Chain & Procurement, czyli jak wygląda bycie Motorolaninem

Przyświeca nam jeden cel – pomagać innym, aby w najważniejszych momentach stawali na wysokości swoich zadań. Wartości firmy są dla nas fundamentem wszystkich działań....

Z ostantiej chwili