11.3 C
Warszawa
poniedziałek, 15 kwietnia, 2024

Fiat czeka na werdykt urzędu antymonopolowego

Fiat Powertrain Technologies (FPT) zgłosił do Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów (UOKiK) wniosek o zgodę na przejęcie od koncernu General Motors 50 proc. akcji Fiat-GM Powertrain Polska w Bielsku-Białej. Po przeprowadzeniu tej transakcji FPT będzie miał 100 proc. udziałów w spółce.

Jak wczesnej informowali Włosi, transakcja nie wpłynie na bieżącą działalność polskiej spółki. W Bielsku będzie kontynuowana produkcja silników diesla o pojemności 1,3 litra — zarówno dla Fiata, jaki dla GM.

Seryjna produkcja silników wysokoprężnych 1,3 litra SDE rozpoczęła się w kwietniu 2003 r. Silniki te trafiały do aut Fiata (Panda, Punto, Mito, Musa i Idea) oraz do Opli (Agila, Corsa, Meriva i Astra).

FPT oczekiwał wczesnej, że wszystkie zgody urzędów antymonopolowych skompletuje w pierwszym kwartale 2010 r. i wtedy sfinalizuje transakcję. Tak się jednak nie stanie. Wniosek do UOKiK wpłynął dopiero 1 kwietnia.

1 grudnia 2000 r., w wyniku realizacji postanowień tzw. sojuszu przemysłowego Fiata i General Motors, na terenie Katowickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej utworzonej w Bielsku-Białej rozpoczął działalność FIAT-GM Powertrain Polska. Wcześniej w tej samej fabryce produkowane były m.in. fiaty 126p, czyli popularne maluchy. 

Źródło: pb.pl

Powiązane Artykuły

Jesteśmy również na

4,159FaniLubię
315ObserwującyObserwuj
318ObserwującyObserwuj
spot_img

Praca w Motorola Supply Chain & Procurement, czyli jak wygląda bycie Motorolaninem

Przyświeca nam jeden cel – pomagać innym, aby w najważniejszych momentach stawali na wysokości swoich zadań. Wartości firmy są dla nas fundamentem wszystkich działań....

Z ostantiej chwili