21.8 C
Warszawa
czwartek, 23 maja, 2024

Europejski kierowca tankuje tyle samo

Chociaż cena baryłki ropy w Europie przekroczyła już 10 USD, kierowcy nie zmieniają swoich przyzwyczajeń. Jeżdżą tak samo często jak wcześniej i tankują do pełna.

Kiedy Elisabeth Rosenthal z New York Timesa odwiedziła jedną z rzymskich stacji benzynowych była zaskoczona dużym ruchem. Jeden z klientów kończył właśnie tankować bak swojego Jeepa. Zapytany, jak zmieniły się jego nawyki samochodowe po ostatnich podwyżkach, odpowiada, że nie zmieniły się wcale.

– Mój styl jazdy pozostał ten sam. Nie zmienił się ani trochę. Muszę po prostu ciężej pracować – mówi.

czytaj dalej>>

""Takich kierowców jest znacznie więcej. Zadają oni kłam teorii Komisji Europejskiej, która jest przekonana, że wysokie ceny ropy połączone z wysokimi podatkami paliwowymi sprawią, że kierowcy przesiądą się z samochodów do autobusów i pociągów.

Pozostaje mieć nadzieję, że brak zauważalnej reakcji zmotoryzowanych nie sprawi, że rządzący UE postanowią wprowadzić kolejne podwyżki chcąc ślepo realizować założone przez siebie cele.

mk

Powiązane Artykuły

Jesteśmy również na

4,159FaniLubię
316ObserwującyObserwuj
318ObserwującyObserwuj
spot_img

Praca w Motorola Supply Chain & Procurement, czyli jak wygląda bycie Motorolaninem

Przyświeca nam jeden cel – pomagać innym, aby w najważniejszych momentach stawali na wysokości swoich zadań. Wartości firmy są dla nas fundamentem wszystkich działań....

Z ostantiej chwili