Euro 2012 szansą dla Polski

Euro 2012 to szansa cywilizacyjna i szansa rozwoju dla biznesu. Stan przygotowania po stronie Polski jest zadowalający, a postępy są znakomite – dodał uczestniczący w konferencji Minister Sportu i Turystyki, Mirosław Drzewiecki.

– W momencie otrzymania decyzji z UEFA o organizacji mistrzostw wspólnie Ukrainą, Polska zbyt optymistyczne przyjęła plany dotyczące rozwoju infrastruktury. Wspólnie z Generalną Dyrekcją Dróg Krajowych i Autostrad urealniliśmy program drogowy. Na bieżąco monitorujmy wykonanie inwestycji drogowych tak, żeby autostrady powstały – powiedziała Minister Wolińska – Bartkiewicz.
 
Uczestnicy konferencji zauważyli również, iż niezwykle istotna jest estetyka obiektów wybudowanych i modernizowanych na Euro 2012. Jak zauważyła Minister Wolińska – Bartkiewicz, w projekcie dostosowania infrastruktury na mistrzostwa znalazła się również poprawa estetyki i wizerunku obiektów, które jako pierwsze będą widziane przez przyjeżdżających kibiców.
 
Podczas konferencji dyskutowano również nad kwestią zapewnienia transportu w miastach – organizatorach mistrzostw. Inwestycje te, jak zapewniła Minister Wolińska – Bartkiewicz, będą dofinansowane w ramach Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko, i obejmują głównie inwestycje w zakresie transportu szynowego, które mają skomunikować dworce i lotniska z centrami miast i obiektami sportowymi.
 
– Przepustowość lotnisk musi zostać zwiększona. Musimy też zadbać o wykorzystanie portów lotniczych po zakończeniu Euro 2012. Każda inwestycja musi być uzasadniona ekonomicznie, dlatego też myślimy o zastosowaniu terminali tymczasowych – wyjaśniła Minister Wolińska – Bartkiewicz odnosząc się do kwestii rozwoju infrastruktury lotniczej w kontekście mistrzostw. Oprócz głównych lotnisk muszą zostać przygotowane lotniska zapasowe i tymczasowe, które będą mogły obsłużyć tanie linie lotnicze. Wspólnie z Ministerstwem Obrony Narodowej ustaliliśmy, iż na czas mistrzostw lotniska wojskowe przejmą część ruchu lotniczego.

– Wspólnie z Polską Agencją Żeglugi Powietrznej, Urzędem Lotnictwa Cywilnego i dowództwem odpowiedzialnym za lotniska wojskowe, pracujemy nad lepszą organizacją ruchu lotniczego, opracowujemy system szkoleń dla pracowników oraz inwestycje w systemy zarządzania ruchem lotniczym – dodał Marcin Herra, Prezes Spółki PL 2012.

źródło: Ministerstwo Infrastruktury

Powiązane Artykuły

Jesteśmy również na

4,159FaniLubię
316ObserwującyObserwuj
318ObserwującyObserwuj
spot_img

Praca w Motorola Supply Chain & Procurement, czyli jak wygląda bycie Motorolaninem

Przyświeca nam jeden cel – pomagać innym, aby w najważniejszych momentach stawali na wysokości swoich zadań. Wartości firmy są dla nas fundamentem wszystkich działań....

Z ostantiej chwili