Euro 2008 w Zurychu – rozwiązania transportowe

Troska o środowisko pomogła władzom Zurichu rozwiązać podstawowy problem transportowy miasta, związany z prognozowanym wzrostem ruchu podczas finałów Euro 2008. Goście pozostawią swoje samochody poza miastem.

Na obrzeżach Zurichu powstają duże parkingi, które mają pomieścić samochody kibiców oraz innych gości, planujących wizytę w mieście podczas rozgrywek piłkarskich. Założeniem jest, żeby przyjezdni mogli dostać się do centrum bardzo szybko, jednocześnie w minimalnym stopniu wpłwać na środowisko. Ma to umożliwić rozbudowana sieć transportu publicznego. 

– Naszym zamiarem i zamiarem Zurichu jako gospodarza Euro 2008 jest umożliwienie wszystkim gościom pełnego chłonięcia atmosfery mistrzostw, emocji i entuzjazmu. Naszą wizją jest zaprezentowanie Zurichu jako miasta innowacyjnego, przyjaznego zarówno dla mieszkańców, ale również kibiców i pozostałych gości – mówi Elmar Ledergerber, burmistrz Zurychu.

W każdym dniu, w którym na stadionie Letzigrund będzie odbywał się mecz, obowiązywać będą specjalne strefy wolne od samochodów. Nie będzie wówczas dostępu do miejsc parkingowych wewnątrz miasta. Otwarte dla samochodów zostaną natomiast tereny lotnisk na północy i południu Zurichu. Od stycznia 2008 uruchomiona zostanie specjalna gorąca linia telefoniczna, której celem będzie udzielanie informacji związanych z funkcjonowaniem transportu podczas finałów. zurich spodziewa się napływu 1,4 mln fanów piłki nożnej.

e-logistyka.pl

Powiązane Artykuły

Jesteśmy również na

4,159FaniLubię
316ObserwującyObserwuj
318ObserwującyObserwuj
spot_img

Praca w Motorola Supply Chain & Procurement, czyli jak wygląda bycie Motorolaninem

Przyświeca nam jeden cel – pomagać innym, aby w najważniejszych momentach stawali na wysokości swoich zadań. Wartości firmy są dla nas fundamentem wszystkich działań....

Z ostantiej chwili