Enter Air w drodze na GPW

Jak poinformowano w komunikacie prasowym, przewoźnik planuje przeznaczyć pozyskane z giełdy środki na zakup nowych samolotów.


    W ciągu 5 lat naszej działalności udało nam się stworzyć największą linię czarterową w Polsce, będącą równocześnie największą prywatną linią lotniczą w naszym kraju. Nie zwalniamy tempa i chcemy dalej dynamicznie się rozwijać, zwłaszcza na rynkach zagranicznych, dlatego planujemy zakup nowych samolotów. Giełda wydaje się optymalnym źródłem finansowania naszych planów


powiedział Grzegorz Polaniecki, członek zarządu i Dyrektor Generalny Enter Air.


 


Flota Enter Air składa się z 17 samolotów Boeing 737. Przewoźnik realizuje połączenia dla polskich i zagranicznych biur podróży latając do ponad 30 krajów od Islandii i Portugalii po Kenię i Tajlandię.


Posiada pięć stałych baz operacyjnych w Warszawie, Katowicach, Poznaniu, Wrocławiu i Paryżu oraz kilka baz sezonowych, m.in. w Manchesterze, Londynie i Tel Awiwie.


Enter Air od pierwszego roku działalności jest rentowny. W 2014 r. przychody Grupy wyniosły 731,5 mln zł, EBITDA 42,2 mln zł, a zysk netto 17,4 mln zł. Około 30% przychodów realizowanych jest z połączeń poza Polską.


 

Powiązane Artykuły

Jesteśmy również na

4,159FaniLubię
314ObserwującyObserwuj
318ObserwującyObserwuj
spot_img

Praca w Motorola Supply Chain & Procurement, czyli jak wygląda bycie Motorolaninem

Przyświeca nam jeden cel – pomagać innym, aby w najważniejszych momentach stawali na wysokości swoich zadań. Wartości firmy są dla nas fundamentem wszystkich działań....

Z ostantiej chwili