Enter Air w drodze na GPW

0 79

Jak poinformowano w komunikacie prasowym, przewoźnik planuje przeznaczyć pozyskane z giełdy środki na zakup nowych samolotów.


    W ciągu 5 lat naszej działalności udało nam się stworzyć największą linię czarterową w Polsce, będącą równocześnie największą prywatną linią lotniczą w naszym kraju. Nie zwalniamy tempa i chcemy dalej dynamicznie się rozwijać, zwłaszcza na rynkach zagranicznych, dlatego planujemy zakup nowych samolotów. Giełda wydaje się optymalnym źródłem finansowania naszych planów


powiedział Grzegorz Polaniecki, członek zarządu i Dyrektor Generalny Enter Air.


 


Flota Enter Air składa się z 17 samolotów Boeing 737. Przewoźnik realizuje połączenia dla polskich i zagranicznych biur podróży latając do ponad 30 krajów od Islandii i Portugalii po Kenię i Tajlandię.


Posiada pięć stałych baz operacyjnych w Warszawie, Katowicach, Poznaniu, Wrocławiu i Paryżu oraz kilka baz sezonowych, m.in. w Manchesterze, Londynie i Tel Awiwie.


Enter Air od pierwszego roku działalności jest rentowny. W 2014 r. przychody Grupy wyniosły 731,5 mln zł, EBITDA 42,2 mln zł, a zysk netto 17,4 mln zł. Około 30% przychodów realizowanych jest z połączeń poza Polską.


 

Może ci się spodobać również

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. AkceptujDowiedz się więcej