18.9 C
Warszawa
piątek, 24 marca, 2023

Embargo na polską żywność utrzymane

Polskie firmy nie mogą eksportować żywności do Rosji od ponad pięciu miesięcy. Nadal jednak nie wiadomo, kiedy zostanie wznowiony import polskiej żywności na rynek rosyjski.

Fiaskiem zakończyły się wczorajsze rozmowy w Moskwie Marka Chrapka, podsekretarza w Ministerstwie Rolnictwa i Siergieja Dankwerta, szefa Nadzoru Weterynaryjnego i Fitosanitarnego Federacji Rosyjskiej. Rosjanie domagają się, wyznaczenia przejść granicznych, przez które będą przechodziły polskie towary, kierowane do ich kraju. Taką decyzję może podjąć tylko Komisja Europejska. Wczoraj unijny komisarz do spraw handlu Peter Mandelson spotkał się z polskim przedstawicielem przy Unii, ambasadorem Markiem Grelą. Zdaniem Komisji, Polska spełnia warunki do zniesienia embarga. Polskie zobowiązania w zakresie kontroli weterynaryjnej i fitosanitarnej są zgodne z przepisami Unii oraz memorandum zawartym między Wspólnotą a Rosją.
b.d.

Więcej: Rzeczpospolita, 27.04.2006

Powiązane Artykuły

Jesteśmy również na

4,159FaniLubię
316ObserwującyObserwuj
312ObserwującyObserwuj
spot_img

Prowadzisz firmę transportową? Zobacz, jakie możliwości dają Ci nowe technologie!

Funkcjonowanie firmy z branży logistycznej to złożony i wieloetapowy proces. Nowoczesne systemy pozwalają na pełną kontrolę nad różnymi zagadnieniami, w tym czasem pracy kierowców,...

Z ostantiej chwili