8.5 C
Warszawa
niedziela, 25 lutego, 2024

Efektywne i transparentne pozyskiwanie owoców morza dzięki współpracy Emirates SkyCargo ze startupem z Dubaju

Warszawa, Polska – Wczesnym rankiem w piątek (6 września) w ładowni samolotu linii Emirates, lot numer EK 28 z Glasgow, przyleciała do Dubaju partia świeżego łososia. Dostawa szkockiego łososia przeznaczona dla restauracji i konsumentów w ZEA była pierwszą przesyłką transportowaną przez Emirates SkyCargo, oddział linii zajmujący się przewozem towarów, dla Seafood Souq, startupu działającego na rzecz transparentnego i efektywnego pozyskiwania ryb i owoców morza. Realizacja dostawy była efektem intensywnych rozmów toczących się od jakiegoś czasu między firmami i dała początek obiecującej współpracy.

Firma Seafood Souq stworzyła aplikację B2B, działającą jak internetowy rynek ryb i owoców morza, która umożliwia kupującym zamawianie tych produktów z portów na całym świecie. Poza usprawnieniem tradycyjnego sposobu pozyskiwania produktów rybołówstwa, aplikacja zapewnia możliwość śledzenia ich pochodzenia i drogi, jaką przebywają, co przekłada się na zwiększenie ich jakości. Lepsze informowanie za pośrednictwem tej platformy oznacza mniej przypadków niewłaściwego etykietowania oraz utraty przez ryby i owoce morza ich zdatności do spożycia podczas transportu.

Seafood Souq zawarły umowę z liniami Emirates SkyCargo na ekspresową dostawę ryb i owoców morza z rynków pochodzenia do klientów. Mimo że pierwotnym celem była dostawa świeżych produktów z rynków Norwegii, Cypru, Chile, USA i Szkocji do klientów w Zjednoczonych Emiratach Arabskich i innych krajach Bliskiego Wschodu, startup ma w planach wykorzystanie możliwości globalnej siatki połączeń Emirates SkyCargo, aby dotrzeć do klientów na całym świecie.

– Głównym celem Seafood Souq jest zapewniać dostęp do świeżych produktów w najszybszym możliwym czasie przez łączenie klientów z dostawcami i umożliwienie wysyłki w dniu otrzymania zamówienia. Współpraca z Emirates SkyCargo była dla nas naturalnym wyborem ze względu na siatkę i częstotliwość połączeń tych linii – powiedział Sean Dennis, prezes i współzałożyciel Seafood Souq. – Emirates SkyCargo mają nie tylko dużą częstotliwość połączeń między wszystkimi liczącymi się rejonami na mapie rynków pochodzenia i przeznaczenia ryb i owoców morza, ale także odpowiednią infrastrukturę chłodniczą, która pozwala rybom i owocom morza zachować świeżość przez całą podróż – dodał.

– Cieszymy się ze współpracy z Seafood Souq i z tego, że możemy wspierać ten innowacyjny startup zlokalizowany w Dubaju, który ma potencjał, by zrewolucjonizować łańcuch dostaw w sektorze ryb i owoców morza – podkreślił Dennis Lister, wiceprezes SkyCargo Emirates odpowiedzialny za rozwój sektora przesyłek. – Nasza usługa Emirates Fresh została opracowana pod kątem szybkiego i efektywnego przewozu ryb, owoców morza i innych łatwo psujących się produktów. Dzięki naszym nowoczesnym samolotom i urządzeniom, w tym kontenerom Cool Dollies i powłokom White Cover opracowanym specjalnie dla Emirates Fresh, a także zaawansowanym systemom gwarantującym ciągłość łańcucha chłodniczego, dostępnym w ramach nowoczesnego węzła komunikacyjnego w Dubaju, jesteśmy dobrze przygotowani, by zapewnić firmom, takim jak Seafood Souq, wsparcie na drodze ich rozwoju – powiedział.

W ubiegłym roku linie Emirates SkyCargo przetransportowały ponad 400 tys. ton łatwo psujących się produktów, w tym ponad 70 tys. ton ryb i owoców morza, do miejsc przeznaczenia na całym świecie. Główne porty pochodzenia produktów w 2018 r. znajdowały się m.in. w Norwegii, Indiach, na Sri Lance, w Ugandzie i Wielkiej Brytanii.

Emirates SkyCargo wykorzystuje obecnie luki cargo ponad 265 samolotów stanowiących flotę linii Emirates, w tym 12 frachtowców, realizując usługi przewozu towarów do ponad 155 kierunków na 6 kontynentach.

O Emirates

Od momentu założenia w 1985 r. linie Emirates otrzymały ponad 500 międzynarodowych nagród za niezrównanej jakości obsługę pasażera.

Linie mają siedzibę w Dubaju, jednym z niewielu miast na świecie, które realizuje politykę otwartych przestworzy, i obok 150 innych linii lotniczych prowadzą działalność na zasadach swobodnej i uczciwej konkurencji.

Flota linii składa się z 268 szerokokadłubowych maszyn, w tym 12 samolotów towarowych, i należy do najmłodszych w przestworzach. Obecnie linie Emirates oczekują na dostawę 231 samolotów.

Linie Emirates obsługują loty w 158 kierunkach w 85 krajach Europy, Ameryki Północnej i Południowej, Bliskiego Wschodu, Afryki, Azji Południowej, Dalekiego Wschodu i Australazji.

Zapraszamy na stronę Emirates www.emirates.com

Powiązane Artykuły

Jesteśmy również na

4,159FaniLubię
319ObserwującyObserwuj
318ObserwującyObserwuj
spot_img

Praca w Motorola Supply Chain & Procurement, czyli jak wygląda bycie Motorolaninem

Przyświeca nam jeden cel – pomagać innym, aby w najważniejszych momentach stawali na wysokości swoich zadań. Wartości firmy są dla nas fundamentem wszystkich działań....

Z ostantiej chwili