16.8 C
Warszawa
piątek, 24 maja, 2024

Duże zmiany na Okęciu

Choć w 2009 r. ruch lotniczy na warszawskim Lotnisku im. Fryderyka Chopina skurczył się ponad 12 proc., przez co port zarobił blisko dziesięć razy mniej niż w 2007 r., zaplanowane inwestycje nie są zagrożone. Do 2013 r. Przedsiębiorstwo Państwowe Porty Lotnicze (PPL), czyli właściciel Okęcia, wyda na infrastrukturę około 1,3 mld zł. Przepustowość lotniska dzięki temu wzrośnie z 36 do 52 operacji na godzinę.

— Już w połowie 2010 r. ruszy przetarg na budowę nowego hotelu lotniskowego. Wartość tej inwestycji to blisko 130 mln zł. W tym roku wybierzemy też wykonawcę rozbudowy pola manewrowego, którą wyceniamy na 52 mln zł — wyjaśnia Michał Marzec, dyrektor generalny PPL.

Kolejne inwestycje to dalsza modernizacja dróg startowych i przygotowanie lotniska do dywersyfikacji dostaw paliwa. Ich wartość to odpowiednio 78 i 60 mln zł.

— Chociaż w sprawie dostaw podpisaliśmy list intencyjny z Lotosem, jest to tylko rozwiązanie tymczasowe, które musi być zastąpione nowoczesną infrastrukturą. Dlatego wybudujemy hydrant, front spustowy i przystosujemy system pod płytami lotniskowymi — tłumaczy Michał Marzec. 

Źródło: pb.pl

Powiązane Artykuły

Jesteśmy również na

4,159FaniLubię
316ObserwującyObserwuj
318ObserwującyObserwuj
spot_img

Praca w Motorola Supply Chain & Procurement, czyli jak wygląda bycie Motorolaninem

Przyświeca nam jeden cel – pomagać innym, aby w najważniejszych momentach stawali na wysokości swoich zadań. Wartości firmy są dla nas fundamentem wszystkich działań....

Z ostantiej chwili