8.4 C
Warszawa
piątek, 19 kwietnia, 2024

DS Locate i DS Flota przynoszą oszczędności

Dlatego coraz więcej przedsiębiorstw z sektora transportu, spedycji i logistyki poszukuje oszczędności. Wiele zwraca się ku nowoczesnym rozwiązaniom informatycznym, pozwalającym na zoptymalizowanie swoich działań. Jednym z nich jest stworzone przez spółkę Data System z Poznania oprogramowanie o nazwie DS Locate, bazujące na technologii GPS, GSM oraz system – DS Flota ułatwiający kompleksowe zarządzanie przedsiębiorstwem.

Oba rozwiązania nie tylko pozwalają na duże oszczędności, ale również upraszczają procesy logistyczne, zwiększają ich wydajność i zapewniają bezpieczeństwo.

Krawiec, a nie hipermarket
– Wdrażanie systemu rozpoczyna się od wizyty w firmie naszego audytora, który po zapoznaniu się z funkcjonowaniem przedsiębiorstwa, jego specyfiką, otoczeniem biznesowym, procedurami i zamierzeniami zarządu, określa jak powinno wyglądać oprogramowanie autorskie dla tej firmy – mówi Krzysztof Głogowski, dyrektor handlowy Data System. – Musimy pamiętać, iż oprogramowania, bazujące tylko na monitoringu pojazdów to już dla nas przeszłość. My patrzymy na przedsiębiorstwo kompleksowo. Budujemy nową, łatwiejszą i bardziej efektywną strukturę zarządzania.
Informatycy Data System wraz z przedstawicielami klienta ustalają funkcjonalności systemu,  szablony raportów, wygląd aplikacji, uprawnienia itd. Dokładnie dostosowują systemy zarządzania dla danej firmy. Nie stosują standardowych rozwiązań. Ich działania nie przypominają oferty hipermarketu, gdzie wybiera się spośród przedstawionej na regałach produktów, ale są podobne do pracy krawca, który od początku do końca szyje ubranie dokładnie takie, jakie potrzebuje klient.

Idealny dyspozytor
Kluczową funkcjonalnością oprogramowania DS Flota jest planowanie, czyli narzędzie pracy dyspozytora, pozwalające na automatyczne przypisywanie kierowców i pojazdów do realizacji określonych zleceń. System sugeruje właściwe czasy odjazdów i przyjazdów. Na podstawie dostępnych danych i mapy, przypomina o istotnych ograniczeniach, a także sprawdza osiągalność pojazdów i kierowców. Rozwinięciem tego modułu jest optymalizacja kursów. Narzędzie to jest „elektronicznym idealnym dyspozytorem”. Moduł optymalizacji z przyjętych zamówień generuje zlecenia transportowe, uwzględniając wymagania klientów, okienka dostaw oraz trasy przejazdu. Efektem działania modułu optymalizacji jest przygotowanie gotowego planu dla środków transportu do akceptacji przez dyspozytora, z uwzględnieniem kryterium minimalizacji łącznych kosztów lub maksymalizacji realizowanej marży. 

DS Flota, to dodatkowa kontrola pojazdów poprzez zbieranie danych z wykonania kursów i bieżące raportowanie dyspozytorowi wydarzeń, które mogą uniemożliwić lub zakłócić wykonanie planu (np.: awarie, spóźnienia, kradzieże). To pozwala na wyprzedzającą reakcję zanim dojdzie do faktycznego opóźnienia dostawy. Działanie na alertach umożliwia szybką weryfikację planu przewozów oraz pozwala dyspozytorowi skupić swoją uwagę wyłącznie na zleceniach, których realizacja jest zagrożona.
Oprócz narzędzi ułatwiających pracę operacyjną system DS Flota umożliwia generowanie syntetycznych raportów dla kadry zarządzającej, co ułatwia podejmowanie właściwych decyzji dotyczących strategii rozwoju firmy transportowej. Oczywiście nieodłącznym elementem systemu jest monitorowanie floty w czasie rzeczywistym z wykorzystaniem dedykowanych urządzeń GPS, montowanych w pojazdach i szczegółowej aplikacji mapowej. 

tel. 061 864 54 46

Powiązane Artykuły

Jesteśmy również na

4,159FaniLubię
316ObserwującyObserwuj
318ObserwującyObserwuj
spot_img

Praca w Motorola Supply Chain & Procurement, czyli jak wygląda bycie Motorolaninem

Przyświeca nam jeden cel – pomagać innym, aby w najważniejszych momentach stawali na wysokości swoich zadań. Wartości firmy są dla nas fundamentem wszystkich działań....

Z ostantiej chwili