11.7 C
Warszawa
sobota, 13 kwietnia, 2024

Drogi przyjazne środowisku

– Dobra infrastruktura to dźwignia wzrostu gospodarczego – dodał minister.

– Przygotowaliśmy ustawy upraszczające procedury zamówień publicznych i ułatwiające przygotowanie inwestycji drogowych. Teraz dużo zależy od tego, jak inwestorzy i rynek zareagują na nasze propozycje – powiedział minister.?- Nie ma rozwoju gospodarczego bez dobrych dróg, lotnisk i kolei, bo komunikacja jest krwiobiegiem gospodarki – powiedział podczas otwarcia targów Sekretarz Stanu w Ministerstwie Gospodarki Adam Szejnfeld. – Aby infrastruktura mogła się rozwijać, tworzymy w tym roku silny fundament prawny – dodał. ??- Priorytetem rządu jest budowanie dróg, ale z przestrzeganiem prawa unijnego – powiedział podczas uroczystości Podsekretarz Stanu w Ministerstwie Środowiska Maciej Trzeciak. – Działamy wspólnie z Ministerstwem Infrastruktury, bo wiemy, że nowocześniejsze drogi to też korzyść dla środowiska – dodał.

W trakcie konferencji prasowej towarzyszącej otwarciu VI Międzynarodowych Targów INFRASTRUKTURA 2008 Minister Infrastruktury Cezary Grabarczyk przypomniał, że w Rządowym Programie Budowy Dróg Krajowych na lata 2008 – 2012 przewidziano kwotę 121 mld zł. – Na 2009 r. przewidziano ponad 31 mld zł. Takiej kwoty na drogi jeszcze nigdy nie było. Środki te pozwolą, aby drogi były budowane szybko, sprawnie i w zgodzie z wymogami środowiska – powiedział szef resortu infrastruktury. ??VI Międzynarodowe Targi Infrastruktury Miejskiej i Drogowej INFRASTRUKTURA odbywają się w dniach 15-17 października br. w Warszawie. W bieżącej edycji uczestniczy 117 wystawców z 9 krajów. Patronat honorowy nad tą imprezą wystawienniczą objęło Ministerstwo Infrastruktury. W ramach targów odbyło się seminarium „Drogi przyjazne środowisku”.

Powiązane Artykuły

Jesteśmy również na

4,159FaniLubię
316ObserwującyObserwuj
318ObserwującyObserwuj
spot_img

Praca w Motorola Supply Chain & Procurement, czyli jak wygląda bycie Motorolaninem

Przyświeca nam jeden cel – pomagać innym, aby w najważniejszych momentach stawali na wysokości swoich zadań. Wartości firmy są dla nas fundamentem wszystkich działań....

Z ostantiej chwili