8.2 C
Warszawa
sobota, 20 kwietnia, 2024

Dreamlinery uziemione jednak wzbiły się w powietrze

Władze lotnictwa cywilnego wydały zgodę na lot Dreamlinerów do bazy serwisowej w Delhi, jednak z bezwzględnym zakazem pasażerów na pokładzie. Europejska Agencja Bezpieczeństwa Lotniczego po uzyskaniu informacji o wadliwości akumulatorów, wstrzymała wszystkie rejsy samolotów typu Boeing 787. Swoje Dreamlinery uziemiły również Stany Zjednoczone, Chile i Etiopia. 

Usterka techniczna w samolotach sprawia, że akumulatory w nich zamontowane przegrzewają się, a to rodzi ryzyko pożaru. Japońska i amerykańska policja dokonała już kontroli w biurach koncernu GS Yuasa, producenta akumulatorów- trwają czynności wyjaśniające.

Chociaż firma jest wiodącym producentem akumulatorów litowo-jonowych w przeszłości dochodziło już do uchybień (firma Sony była zmuszona wycofać baterie tej firmy). Boeingi 787 będą nadal produkowane, jednak nie będą dostarczanie liniom lotniczym. Samolot jest w dużej mierze elektryczny, a baterie zostały wybrane ze względu na to, iż w krótkim czasie są w stanie produkować szybko i dużo mocy, co przy samolocie o tej masie jest kluczowe. 

Do czasu zbadania anomalii Dreamlinery najprawdopodobniej będą uziemione.

Powiązane Artykuły

Jesteśmy również na

4,159FaniLubię
316ObserwującyObserwuj
318ObserwującyObserwuj
spot_img

Praca w Motorola Supply Chain & Procurement, czyli jak wygląda bycie Motorolaninem

Przyświeca nam jeden cel – pomagać innym, aby w najważniejszych momentach stawali na wysokości swoich zadań. Wartości firmy są dla nas fundamentem wszystkich działań....

Z ostantiej chwili