CityBee, dostawca usługi wynajmu samochodów dostawczych na minuty za pomocą aplikacji w telefonie, nawiązał współpracę z zarządcą nieruchomości komercyjnych METRO PROPERTIES. Z początkiem lutego w sześciu Centrach Handlowych M1 z portfolio spółki uruchomione zostały strefy CityBee, dzięki czemu transport dużych zakupów będzie jeszcze szybszy i łatwiejszy.

Usługa CityBee zadebiutowała cztery miesiące temu i jest już dostępna na terenie 11 aglomeracji, gdzie do dyspozycji wynajmujących czeka 150 pojemnych aut dostawczych – fiatów Ducato i volkswagenów Crafter. W każdym z miast samochody są rozmieszczone w kilkunastu strefach, których lokalizacja pozwala na wynajem aut tam, gdzie są najbardziej potrzebne. Teraz do listy miejsc, gdzie można znaleźć charakterystyczne biało-pomarańczowe samochody dostawcze, dołącza sześć Centrów Handlowych M1, które skupiają pod jednym dachem zarówno sklepy wielkopowierzchniowe, jak i detaliczne oraz punkty usługowe.
– Ideą CityBee jest ułatwienie przewozu większych gabarytów – czynności z pozoru skomplikowanej, często drogiej i wiążącej się z formalnościami. Współpraca z METRO PROPERTIES to dla nas kolejny etap rozwoju, który zapewnia dostęp do naszych usług tam, gdzie klienci akurat tego potrzebują. Utworzenie stref i obecność naszych samochodów przy centrach handlowych M1 sprawi, że transport zakupów, nawet tych największych, będzie jeszcze łatwiejszy. – mówi Bogdan Marszałek, Country Manager w CityBee.

Nowe strefy zostały utworzone na terenie aglomeracji, w których usługa CityBee jest już dostępna, i zostały zlokalizowane przy Centrach Handlowych M1 w:

• Markach ul. Józefa Piłsudskiego 1
• Czeladzi, ul. Będzińskiej 80
• Krakowie, al. Pokoju 67
• Bytomiu, ul. Strzelców Bytomskich 96
• Poznaniu, ul. Szwajcarskiej 14
• Łodzi, ul. Brzezińskiej 27/29

CityBee_M1 (1).jpg
– Carsharing to bardzo popularna forma użytkowania samochodów i wielu naszych klientów pytało nas o to, kiedy będzie dostępna pod Centrami Handlowymi M1. Teraz już jest. Ponadto jako firma działająca zgodnie z ideą Zrównoważonego Rozwoju, cieszymy się, że możemy wspierać rozwiązania mające wpływ na poprawę sytuacji ekologicznej, a do tego właśnie sprowadza się idea carsharingu. – mówi Jakub Jarczewski, Dyrektor PR i Rozwoju Biznesu METRO PROPERTIES.
W przeciwieństwie do innych operatorów carsharingu, udostępniających dostawczaki na parkingach centrów handlowych, CityBee wyróżnia się tym, że wypożyczonego samochodu nie trzeba odstawiać na miejsce, z którego został wypożyczony. Wynajem można zakończyć w dowolnej strefie CityBee na terenie danej aglomeracji, a dzięki formatowi „free-floating” również w innym mieście, w którym dostępna jest usługa.
Flota CityBee to również największe auta, jakie są dostępne w formacie BIG Carsharingu. Duże rozmiary to duża przestrzeń ładunkowa, która w połączeniu z szerokimi drzwiami tylnymi i wygodnymi drzwiami bocznymi pozwala na łatwy załadunek i transport nawet największych i najdłuższych pakunków. W zależności od modelu długość przestrzeni bagażowej wynosi 370 cm, szerokość 187 cm, a maksymalna waga ładunku to 1450 kg. W autach znajdują się pasy do zabezpieczenia ładunku, a manewrowanie ułatwiają czujniki parkowania lub kamera cofania.
CityBee oferuje unikalny i przejrzysty cennik, zgodnie z którym za pierwsze 50 km nie są naliczane opłaty za przejechane kilometry, a stawki za czas użytkowania są zróżnicowane w zależności od długości wynajmu i wynoszą: 0,99 zł za minutę, 49 zł za godzinę, 219 zł za dzień lub 1299 zł za tydzień. Co najważniejsze, paliwo, ubezpieczenie i inne koszty techniczne są już wliczone w cenę.
Proces wynajmu jest prosty i bardzo podobny do wypożyczania osobówek na minuty. Aplikacja lokalizuje pojazdy w najbliższych strefach, a po zarezerwowaniu wybranego auta użytkownik ma 15 bezpłatnych minut na dotarcie na miejsce. Samochód otwiera się za pomocą aplikacji, kluczyki znajdują się w środku, a płatność następuje automatycznie po zakończeniu wynajmu.
Nowoczesna i intuicyjna aplikacja CityBee jest dostępna w sklepach Google Play (Android) i App Store (iOS). Rejestracja jest prosta, szybka i nie wymaga podpisywania żadnych dokumentów. Aby uzyskać dostęp do usługi, wystarczy smartfon, prawo jazdy kategorii B i karta płatnicza.