Dorohusk zakorkowany

Przejście graniczne w Dorohusku zakorkowane. W ponad dwudziestokilometrowej kolejce czekają na odbprawę ciężarówki. Przyczyną takiej sytuacji jest wejście Polski do strefy Schengen.

Polska przygotowała się do rozszerzenia Schengen, natomiast problem jest obecny po ukraińskiej stronie. Tamtejsci celnicy nie są odpowiednio przygotowani. Odprawy przebiegają o wiele sprawniej na granicy polsko-białoruskiej, dlatego eksperci radzą kierowcom kierować się na Ukrainę przez Białoruś.

Mimo, że strajk celników przeszedł już do historii, wschodnia granica nadal straszy firmy transportowe, które ciągle generują przez jej złe funkcjonowanie straty. Problem jest jednak o wiele szerszy niż protesty, czy zmiany wynikające z rozszerzenia strefy Schengen.

– Potrzebne są nowe przejścia, a obecne wymagają przebudowania. Brakuje parkingów, które muszą zostać wybudowane – mówi płk. Wojciech Lechowski, rzecznik prasowy Komendy Głównej Służby Granicznej. – Trzeba pamiętać, że przejście graniczne to działanie dwóch państw – dodaje.

Zdaniem Lechowskiego, Służba Graniczna dysponuje wszelkimi narzędziami niezbędnymi do skutecznego i szybkiego odprawiania ciężarówek. Rozwiązania trzeba szukać w urzędach wojewódzkich, oraz we współpracy pomiędzy państwami.

Michał Krzak
e-logistyka.pl

Powiązane Artykuły

Jesteśmy również na

4,159FaniLubię
316ObserwującyObserwuj
318ObserwującyObserwuj
spot_img

Praca w Motorola Supply Chain & Procurement, czyli jak wygląda bycie Motorolaninem

Przyświeca nam jeden cel – pomagać innym, aby w najważniejszych momentach stawali na wysokości swoich zadań. Wartości firmy są dla nas fundamentem wszystkich działań....

Z ostantiej chwili